Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor lett ilyen alacsony...

Mikor lett ilyen alacsony kövtelményszintű az érettségi vizsga?

Figyelt kérdés
mármit a 2hez (tapasztaltam h a 4hez v 5höz már jó sokat kell nyújtani)jóformán bemegy az ember írásbelire lefirkál vmit a lapra,a szóbelin elböfög 1-2 mondatot oszt "jóvan fiam kettes".....régen ennyi tudással 12 év végén meghúzták azt aki a ma átengednek ennyivel?

2012. máj. 9. 21:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Hányszor érettségiztél, hogy ennyire tudod, mi volt régen és mi van ma?
2012. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
51%

Úgy, hogy utánanézett. -.-

Meg lehet tekinteni évekkel ezelőtti érettségi sorokat, vagy letölteni. Nem evidens?

2012. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
én azt mondom h épphogy régen volt könnyű (könnyebb) (szüleim elmondása szerint). sokszor amikor tanulok tételeket csak néznek h "ez mi?!". sok benne a felesleg, és tényleg így van.
2012. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
azért magyarból, ahogy elnézem, rád férne még egy érettségi...
2012. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Épp ma beszélgettem erről a kémia tanárommal (külön tanár). Szakközépiskolában tanít és megosztotta velem ezeket a dolgokat. Tehát arról van szó, hogy nagyon sok szakmát úgy adnak, hogy kell hozzá érettségi. Nincs mese, ez van, ez az előírás. Adott egy amúgy teljesen jó szakember, mondjuk villanyszerelő. De nem dolgozhat a munkájában, mert nincs érettségije. Hogy dolgozhasson, csak az az átkozott papír kell, teljesen mind1 milyen eredménnyel. Na most ezek után természetes, hogy úgy állítják össze a feladatsorokat, hogy a szakközépiskolások is meg tudják írni, mind1 milyen eredménnyel. Hogy miért? Mert nagyon sok ember nem akar továbbtanulni felsőoktatásban, tehát nem kell neki a jobb eredmény, ellenben papírra mindenképpen szüksége van a szakmájához. Ez ilyen egyszerű.
2012. máj. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%

ma 21:31

Nem evidens.

Mert nem az anyagot bírálja, hanem a módszert, ahogyan osztályoznak.

2012. máj. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Magyarországon minden ilyen. Még az OKJ-is. Néhány ismerősöm OKJ-re jár, és ott is ez van, nem tanítanak és a semmire dobják a négyest ötöst.
2012. máj. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

lehet, h könnyű, de pl. a magyar feladatsor sok helyen idén nagyon szemét volt (tanártól tudom).


elég jó gimnáziumba járok, nem tudom, máshol mi a helyzet, de nálunk mindenki normálisan tanult, mert az egyetem a cél, és nem a jólvan fiam kettes.

2012. máj. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Régebben könnyebb volt. A bátyám 10 éve érettségizett és el volt képedve, hogy miket kérnek számon mostanában a diákoktól.
2012. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21:45-esnek igaza van. Én se szeretnék egyetemre menni mert úgysincs értelme meg amúgy se szeretnék tanulni hanem inkább pénzt szerezni, mivel tanulásból nem él meg az ember, és még a kőműves szakmához is kell egy érettségi ha nem akarsz feketén dolgozni. Akik jó eredeményt akarnak azok egyetemre készülnek, és nem valami okj-képzésre. De aki nem annak minek 4-5-öst szerezni az érettségin, minek oldjon meg nehéz feladatokat.
2012. máj. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!