Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem érettségi, középszi...

Történelem érettségi, középszint,2012 - A kiegyezés - Akkor ez most hogyan is van?

Figyelt kérdés

A feladat: "Ismertesse a kiegyezés megkötésének legfontosabb kül- és belpolitikai okait és

körülményeit!"


Ezt pedig rögzíteni kellett volna a megoldókulcs szerint: "Rögzíti, hogy a kiegyezést követően a magyarok Ferenc

Józsefet királlyá koronázták, és megállapítja, hogy ez elősegítette

a megbékélést az uralkodó és a magyarok között vagy ezzel vált

Ferenc József uralkodása törvényessé vagy megnevezi az esemény

valamely körülményét (pl. időpont, helyszín, öltözet)."


A kérdésem az, hogy ennek mi köze van a kiegyezés létrejöttének okaihoz???????


2012. máj. 10. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ezt írtam, de nem írtam le ilyeneket, hogy milyen öltözetet viseltek:o Azt viszont leírtam, hogy a magyarokban egyre jobban megbízott Ferenc József miután a königratzi csatában mért vereség után. Nem tudom miért kell bele, de azt én beleírtam, hogy megkoronázzák a Mátyás templomba, mert ott volt róla a kép.
2012. máj. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szövegnek van eleje meg vége is, utalni kell kiegyezés elötti és után időkre.

IV béla tartárjárásnál is a pusztítás utáni intézkedést kérdezték, de azt bele kellett írni hogy mikor volt a tatárjárás a végére pedig, hogy IV Béla a 4-ik honalapító...

2012. máj. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2.ik*
2012. máj. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!