Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha költségtérítéses szakra...

Ha költségtérítéses szakra vesznek fel, átkerülhetek államilag támogatottra mondjuk jó tanulmányi átlag elérése esetén?

Figyelt kérdés

2012. máj. 10. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Igen, de az esélyed erre maximum 1%.
2012. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

HA nem törlik el ezt a rendszert (volt már róla szó), és HA lesz olyan államis, akinek annyira rossz az átlaga, hogy átrakják költségtérítésesre, és HA a költségesek között annyira jó az átlagod, hogy beférsz a keretbe, akkor igen.

Tehát ha csak egy államis kerül át költségtérítésesre, akkor a helyére kerülhetsz, ha a legjobb az átlagod. De ha egy sem, akkor nincs esélyed.

2012. máj. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Átkerülhetsz. És ne higgy annak, hogy kábé 1% az esélyed. Nálunk ha jó az átlagod simán át lehet kerülni államilag finanszírozottra, mert minden évben kerül át több ember költségesre finanszírozottról.


Az új felsőoktatási törvényben is megmaradt az átmenetek lehetősége, mondjuk bejött ugye a fél-költségtérítéses forma is (nem tudom a hivatalos nevét, és azt még nem tudni, hogy milyen módon lesz az átjárás a finanszírozási formák között.

2012. máj. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megvalósulhat mindez egy budapesti egyetemen is? Például a Corvinuson..?
2012. máj. 11. 09:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez az 1% esély hülyeség, ezt biztos olyan írja, aki alapból államira került be. Bátyámat államira vették fel mérnökin, aztán kikerült az államiból 1-2 félévre, majd simán vissza tudott kerülni államiba és most ott van..
2012. máj. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én az ELTÉ-t tudom. Ott ez működik. Mondjuk a Corvinus kicsit más tészta, mert most nagyon kevés az államilag finanszírozott hely. De ha nagyon jól tanulsz, van esélyed átkerülni.
2012. máj. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha Corvinuson gazdasági szakról beszélünk, ott azért más a helyzet! Gondoljatok bele, hogy milyen kevés hely van! Itt szerintem megállja a helyét az 1% esély (először nem én írtam, de így átgondolva igaza volt)

Persze más egyetemeken simán át lehet, én mérnök szakra járok, kerültek már át tőlünk sokan költségesre, meg persze költségesről is államira. Egyik barátnőm pszichológusnak tanul, őt is egy év után átvették államira...stb amúgy sok ilyen példa van, de most a gazdasági szak eléggé speciális eset sajnos :/

Nem akarlak elkeseríteni, de ahhoz, hogy átvegyenek, nagyon nagyon nagyon sok mindenkinél jobbnak kell lenned. Ilyen helyzetben az is konkurenciának számít, aki más suliba jár, és ha ott van valakinek jobb átlaga és átveszik... szóval érted nagyon nagy a konkurencia. Elég hülye helyzet.

De ha Corvinus, és nem gazdasági szak, akkor ezek nem vonatkoznak rád természetesen. :)

2012. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok az első válaszoló, és igen, alapból államira kerültem be, de kicsi egyetemre járok, ahol mindenki ismer mindenkit, és látom, hogy hogy működnek a dolgok. Tudom, hogy nagyjából hányan járnak költségtérítésesre, és ebből félévente 1-2 fő kerül át államira.
2012. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!