Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy nap 10 db tételt, hogy...

Egy nap 10 db tételt, hogy lehet megtanulni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
10 tételt konkrétan 1-2 óra alatt meg lehet tanulni.
2012. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ hány %-ra :) De 5nél többet ne erőltess, előzőnek a szája nagy csak.
2012. máj. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy a szám. Az egyetemistáknak ez gondolom máshogy megy, mint nektek.
2012. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetemen viszont a 2-es, 3-as is elég.... Ha érettségizel én 4-nél nem tanulnék többet egy nap, mert elfelejted amit először tanultál.
2012. máj. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

jah csak egyetemen a kettesért sokkal többet kell tanulni, mint érettségin az ötösért..

délelőtt megtanulsz 3at

délután 5öt

este 2őt

például

és még aludhatsz is

2012. máj. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én tapasztalatom, hogy sehogy, de egy éjszaka a vizsga előtt akár 20-at is. :-)
2012. máj. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Meglehet, de fontos a pozitív hozzáállás is! Jegyzeteld ki, szövegemelőzz és így a lényeg megtapad a fejedben.
2012. máj. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Én egy hét alatt magoltam be 100% lett a feleletem.

De simán meglehet 2 napalat is tanulni ,csak én nagyon ráérős vagyok.

2012. máj. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából az a kérdés, hogy te hogy tudsz a legjobban tanulni! Nyilván úgy fogod tudni megtanulni egy nap alatt a 10 tételt, ha úgy tanulsz, ahogyan neked a legjobb.


Én töri kisérettségire készülök, jövő héten szerdán lesz. 13 tételt kell magtanulni, 3-at már tudok. Holnap nincs tanítás, és csütörtökre se kell sokat tanulni, ezért holnap ráállok a tételekre. Úgy tervezem, hogy 4-5 tételt megtanulok holnap, mondjuk nem is hosszúak, átlag 2 oldalas egy tétel. :)


Csak a tételcímeket kaptuk meg, nekünk kellett kidolgozni. Én időben elkezdtem és a tankönyv alapján kidolgoztam, így már ezzel is tanultam.

Egyébként pedig kikapcsolom a gépet, zenét, tv-t, mindent, ami elvonhatja a figyelmemet. Leülök az asztalhoz és elkezdem olvasni félhangosan részenként. Elolvasok egy kis részt 3-4-5x, értelmezem, majd visszamondom. Amikor végig értem a tételen ily módon, elolvasom 2-3x összefüggően az egész tételt és visszamondom.

Egy tételt kb. 1 órán keresztül tanulok, mivel átlagosan 2 oldalasak, soknak tűnik az 1 óra, de így tényleg megjegyzem és nem felejtem el két nap múlva. Amikor egy tételt megtanultam tartok egy kis pihenőt, iszok, szellőzetetek, szoktam néha 1-2 tornagyakorlatot is csinálni, ami kifejezetten jó érzés szokott lenni. :)

17/L

2012. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!