Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az a legrövidebb időszak...

Mi az a legrövidebb időszak ami alatt le tudom rakni az érettségit?

Figyelt kérdés
nekem 11. osztályom van meg félévig és jó lenne minnél hamarabb egy érettségi. nincsenek ilyen gyorstalpalók vagy valami ahol pár hónap alatt lerakhatom?

2012. máj. 15. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:

A probléma ott kezdődik, hogy évvégi osztályzat nélkül nem érettségizhetsz. Tehát előbb egy osztályozó vizsgát kell tenned 11 és 12. osztályból.

Érettségi csak májusban és októberben van, tehát a mostaniról lekéstél. Legkorábban csak októberben érettségizhetsz.

2012. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek leghamarabb csak októberben érettségizhetsz le, én javaslom hogy kezdj el rá most gyúrni meg a nyári szünet alatt majd tedd le az osztályozót és szeptemberbe jelentkezzél rá, hogy te érettségizni akarsz.
2012. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
dgyg.hu 11-12. osztályt lenyomják 1 év alatt.
2012. máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó: Mivel a kérdező már a 11.-et is lassan kijárta, így a tanácsoddal nem jutna sokkal előrébb. Gyakorlatilag ott tartana, ahol most is tart.

Előrehozott érettségivel viszont fél évet nyerhet.

2012. máj. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

oké, csak nem értettem, hogy hogy lehet, hogy félév megvan. tehát MOST épp jársz 11. osztályba? mert akkor tényleg az előrehozott érettségi lenne a megoldás, ősszel. de ha meg 11. osztályos vagy, 12. osztályban ígyis-úgyis érettségizel.


ha viszont egyszer régen abbahagytad a gimit - bár most látom csak, hogy 94-es vagy - akkor a dgyg is megoldás lehet, mert keverések nélkül jövő ilyenkor már tehetnéd lefelé az érettségit.

2012. máj. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
most fejeztem be mert kijöttem dolgozni Németországba. :)
2012. máj. 16. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!