Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanultok szóbeli...

Hogyan tanultok szóbeli érettségire?

Figyelt kérdés
Valakinek van vmi jó tanácsa,hogy hogyan tudnám megjegyezni azt a sok tételt?
2012. máj. 16. 11:25
 1/3 anonim válasza:
100%

mikor én annó (2 éve) érettségiztem, már suli időben ki dolgoztuk a tételek 90%-át. mikor elkezdődött a félkészülési szünet már csak minimális mennyiséget kellett kidolgozni úgyhogy ezen gyorsan túl estem (kb3-4 nap). Aztán fogtam a formás popóm, leültem a székre a tételekkel és tanultam. És tanultam. És tanultam. Legtöbb esetben reggel 8-tól délután 6ig. Megállás nélkül. Heti 1 max két pihenőnapot tartottam. A tételek egyre ismerősebbek lettek, egyre jobban emlékeztem mi található az adott tételben.

Ha jól beosztott napirended van napi 4-5-6 tétel simán megtanulható. Én úgy osztottam be hogy egy héttel hamarabb megtanuljam az összeset egyesével mint ahogy elérkezne a nagy nap, és az utolsó héten még ismételgettem az összeset. Az utolsó héten minden nap minden tételbe belenéztem, elolvastam. Több időt fordítottam azokra amik nehezebben mentek.


Ez a hónap szívás. De ez van. Be kell seggelni az anyagot. Nagyon jó érzés felkészülten menni, és nem aggódni azon mi lesz ha olyat húzok amit nem tudok.


(Soha nem voltam az a tanulós fajta. Házit se csináltam szinte soha, de ezt az egy hónapot rááldoztam, és szerintem megérte!)

2012. máj. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
elsőnek igaza van! úgy kell/kéne csinálni, mint ő! nekem már ki vannak dolgozva a tételek, már csak le kéne ülni megtanulni, más taktika nincs :D
2012. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

nekem is ki van dolgozva, de vhogy kedvem nincs megtanulni....mondjuk estire járok, nekem negyedévente volt írásbeli és szóbeli mindenből....de sose húztam olyat, amiről ne tudtam volna beszélni...igaz 1-2x volt, h 1est kaptam, de több esetben a 2,3,4,5 megvolt.:D és annyi,h egyszer elolvastam vagy kétszer...szerintem 2-3x elolvasom aztán bumm...csak tudnám mikor fogok neki állni már végre..nehéz nekiállni :D

ma ezzel álmodtam...xd felkeltem és 27.e volt..és elaludtam...nem vittem atlaszt és mondták nem használhatom másét, így boldoguljak nélküle...meg közbe idegeskedtem,h én még neki se álltam tanulni,h fogom átolvasni, ha el is aludtam..:D

2012. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!