Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 5 hét alatt fel lehet készülni...

5 hét alatt fel lehet készülni a szóbeli érettségire?

Figyelt kérdés

Történelem, Magyar, Informatika és Angolból érettségizek

Történelemből 20ból tudom majdnem az összeset, magyarból 40ből tudok kb. 6-ot infóból 20 és angolból 27 tétel van és 4-5 hét alatt fel lehet készülni a szóbeli érettségire?Ha igen naponta hány órát kell tanulnom hozzá?



2012. ápr. 27. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én tavaly töriból magyarból és németből érettségiztem egyszerre. 1 hét alatt készültem fel és 100 %-os szóbelit produkáltam. Ehhez persze az is kellett, hogy a törit nagyjából már az írásbelire is megtanultam, a magyart egyedül dolgoztam ki, így pontosan tudtam már ,hogy mit írtam le, németből nem készültem :D

De szóbelin majdhogynem több a segítség mint írásbelin. Töriből források hada, magyarból szöveggyűjtemény lesz. Angolból előrehozottat csináltam, de szerintem az sem volt nehéz. Feltéve, ha jó vagy a nyelvből :) Sok sikert !

2012. ápr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
simán:)
2012. ápr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
simán, sőt, még sok is
2012. ápr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha négy évig figyeltél az órákon és tanultál, akkor igen. Könnyebben, mint az írásbelire, mert még a helyesírás alapjaival sem kell törődnöd.
2012. ápr. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát most újból meg kell tanulnom az összes tételt mert az évek során sajnos kimentek a fejemből.Akkor 5 hét alatt feltudok készülni rá?Hány órát tanuljak naponta?
2012. ápr. 28. 10:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta az egyik tanár, hogy napi 8 óra tanulás kell, ha valaki nagyon jó szóbelit akar magának. :(
2012. ápr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

aki tanult eddig vagy legalább figyelt órákon annak egy hét bőven elég felkészülni. törit át kell olvasni egyszer és kész, írásbelire már úgyis megtanultad (elvileg).

angolból nem is értem minek vannak tételek, ott nem tanulni kell hanem gyakorolni inkább sztem

a magyar az amit tanulgatni kell, de az is olyan h azért egy kis józan paraszti ésszel, akármikor lehet 80% körülire szóbelizni

2012. ápr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Törit azt nagyjából tudom, írásbelire meg is lesz. a magyar tételekre meg már nem is emlékszem.infóra meg főleg nem emlékszem mert abból a 4 év során még egy kis elméletet se vettünk.5 hét alatt napi hány óra tanulás kéne ha megakarok tanulni 35 magyar tételt és 20 infó tételt és még az angolra is gyakorolni szeretnék?
2012. ápr. 28. 14:55
 9/11 A kérdező kommentje:
?????
2012. ápr. 29. 10:56
 10/11 anonim ***** válasza:

számold ki. addig is legalább gyakorlod a matekot;)

számold ki úgy, hoyg egy nap hány tételt kell megtanulnod, oszd fel ezekre a napokra.

2012. ápr. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!