Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná? (pontszám...

Valaki elmagyarázná? (pontszámítás)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem igazán értem, hogy miért így számol a felvi.hu kalkulátora: tehát az érettségi bizonyítványom már meg van, és most érettségiztem emelt kémiából ami ugye már nem kerül be a bizonyítványba, csak egy tanúsítvány. A két felvételi tárgyam a magyar és a biosz/kémia. A magyarom 81%, töri 80, matek 80, angol 86, biosz 72 és a kémiát legrosszabb eset kb. 40%. Az érettségi átlagra így miért 80 pontot hoz ki? Mert ha összeadom a 6 tárgyat, úgy 73 jön ki, viszont ha nem adom hozzá a kémiát akkor jön ki 80 pont. Az érettségi pontoknál viszont már az emelt kémiát veszi figyelembe. Köszi előre is!
2012. máj. 18. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
mert atlagszamitasnal csak a legjobban sikerult 5 tantargyat nezi :-)
2012. máj. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert a átlagba csak 5 tárgy számít bele, azért.
2012. máj. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a legjobban sikerült ötöt!!! A kötelező 4-t, plusz ha több választott van, akkor azok közül a legjobbat!
2012. máj. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tehát akkor csak 5 tantárgyból nézik az érettségi átlagot. Ezt nem tudtam...Köszi mégegyszer!
2012. máj. 18. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!