Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2001-ben érettségiztem és...

Jázmin_ kérdése:

2001-ben érettségiztem és szeretnék jövőre (2013 szeptember) felvételt nyerni valamelyik magyarországon lévő egyetem pszichológia szakára. Hogyan számoljam a pontokat?

Figyelt kérdés

Van már egy alapdiplomám, amit nappalin szereztem, úgyhogy mindenképpen költségtérítéses lesz a tanulmány.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan kell számolni a pontokat, mert már megőrülök a felvi-hu-s dolgoktól, nem találom azt ami rám vonatkozik.

Van már egy emelt szintű angol érettségim, de nem tudom hogy hogyan működik tovább a dolog.

Megköszönöm a segítséget!



2012. máj. 9. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
először is azt döntsd el,hogy msc vagy bsc.... Mi az alapdiplomád? Hány állami finanszírozott félévet használtál el. Msc esetén még ha minden akadályt jól vettél van még a 10 félévből biztosan.
2012. máj. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel 2005 előtt érettségiztél, így az összes érettségid középszintűnek számít (kivéve ha utólag tettél emeltet), és a jegynek megfelelő legmagasabb 5-ot kapod.

Tehát h ötösre érettségiztél vmiből, akkor 100%-ot, ha négyesre akkor 79%-ot stb.

A pontokat ugyanúgy számolják, mint mindenki másnak.

2012. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Útközben véletlenül rábukkantam a rám voanatkozó pontszámításra, de azért köszönöm a választ:)!
2012. máj. 15. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!