Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A győri Széchenyi Egyetem...

A győri Széchenyi Egyetem építészmérnöki szakon milyen a rajz alkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés

A felvételi jelentkezési lapomon az első az Ybl, a második a Széchenyi építészmérnöki. Tehát mindkettő helyre kell mennem alkalmassági vizsgára.

Voltam előkészítő tanfolyamon az Ybl-ön, viszont nem vagyok benne biztos, hogy az elég lesz a Széchenyibe.

A rekonstrukción kívül a másik feladat az Ybl-ön: "Mértani test (kocka, hasáb) vonalas ábrázolása beállítás alapján". A Széchenyin viszont "látvány után szabadkézzel távlati képet kell rajzolni geometrikus formákból álló testcsoportról".

A Széchenyin ez pontosan mit takar? Lehetnek akár boltívek, vagy egyéb dolgok? Tömör testek lesznek, vagy csak vázas (mint az Ybl-ön)? Tudna esetleg valaki képet is mutatni?



2012. máj. 18. 17:18
 1/2 A kérdező kommentje:
na mindegy, mostmár tárgytalan. ha valakit még azért érdekel a dolog, akkor leírom a már meglévő saját tapasztalat alapján...
2012. máj. 22. 19:30
 2/2 A kérdező kommentje:

Mivel privát üzenetben már érdeklődtek, leírom ide hogy mások is láthassák...

Szóval szerintem nem volt nehéz, nem kell aggódni, de mindenképpen fel kell készülni.

Az első feladat az volt hogy le kellett rajzolni az egymásra rakott tömör geometrikus testeket, szabad kézzel. Erre azt hiszem egy óránk volt. Voltak kockák hasábok, elfelezett kockák (háromszögek alapú hasáb). Azért hangsúlyozom hogy tömör testek, mert nem mindegyik iskolában van így. Fontos még hogy tónusozni is kell, és az árnyék megrajzolását is elvárják.

A második részben rekonstrukciós feladat volt. Három vetületi kép alapján kellett belerajzolni az alakzatot egy (egyébként nagyon béna) kockába. Persze ezt is szabad kézzel. Erre fél óránk volt. Ha valaki már csinált valaha ilyet, annak tuti menni fog. Olyan egyszerű volt, hogy én olyat még sohse csináltam, pedig jártam felkészítésre. Még most is le tudnám fejből rajzolni, olyan könnyű volt.

Tehát a lényeg, hogy aki komolyan gondolja a dolgot, és nem tanult korábban komolyabb szinten rajzolni, az mindenképpen járjon valahova előkészítőre, és gyakoroljon otthon jó sokat. Én az Ybl-be jártam előkészítőre, ahol más volt kicsit a feladat, és mást is tanítottak, de mindenképpen segített egy kis gyakorlatot adni, és az ottani vizsga sikerült is. A győri vizsga eredményét még nem tudom, de az könnyebb volt szerintem.

Szóval nincs ok aggodalomra, nem nehéz, de aki tényleg szeretne oda járni, az gyakoroljon, mert anélkül nem megy.

2012. jún. 12. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!