Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így lehetek forgatókönyvíró?

Így lehetek forgatókönyvíró?

Figyelt kérdés

Most az ELTE-n tanulok anglisztikát (alapszakon) és utána forgatókönyvírást szeretnék tanulni a BFA-n.


[link]


Külföldön szeretnék dolgozni, ezért angol nyelven végezném el a képzést.


Szerintetek lenne esélyem ebben a szakmában? Nem baj, hogy nem filmes szakra járok?


2012. máj. 20. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem gáz, hogy semmit nem tudunk rólad? Lenne! Habár egy kis önbizalom jól jöhet hozzá, a filmes szakma a törtetőknek való!
2012. máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ebből most honnan jöttél rá, hogy nincs önbizalmam? Azért mert feltettem ezt a kérdést? Azért kérdeztem, hogy lenne -e esélyem mivel nem filmes szakra járok és nem tudom, hogy ez előfeltétele -e a filmes szakmának. Szóval egy egyszerű angol szak elég -e hozzá.
2012. máj. 20. 23:43
 3/6 anonim ***** válasza:

hát hogyha van érzéked ehez, meg szereted a filmeket, értesz hozzá ismersz sok dolgot róla nem csak annyit amit a tv-be hallasz

hanem rendes film művészet ( bár ezt megtanulnád alapon a suliba)

szerintem már komolyabb követelmény oda bejutni


mindenesetre kezdj irnirövidebb forgatókönyvet kisfilmekre, alakísd ki a stílusodat és legyen egyfajta gondolkodási módod a filmek terén


végül ha oda jutsz hogy jelentkezni szeretnél már nagyobb esélyed lehet bekerülni ha van pár ötleted amik jók is


de am milyen fajtán gondolkodsz? úgy értem az a tipikus hollywood-i sztár filmek? vagy inkább a művészibb, kicsit elvontabb vagy elgondolkodtató filmek amiknek van is mondani valója?

2012. máj. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha van önbizalmad, én nem akarom bemagyarázni, hogy nincs, bár nem állítottad, hogy van. Szurkolok!


#3: Elírtál néhány szót. ( ... és vesszőt, és egyéb írásjeleket )


* ehhez

* TV-ben

* filmművészet

* suliban

* írni rövidebb

* gondolkodásmódod

* odajutsz

* gondolkozol

* hollywoodi

* sztárfilmek

* mondanivalója.

2012. máj. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, lemaradt a válasz a kérdésedre: Nem előfeltétel! Sőt ha nagyon szélsőségesen nézzük, semmi nem feltétel. Bárki írhat forgatókönyvet, aki a szponzorokat meggyőzi! Ha jó vagy, te is lehetsz az!
2012. máj. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

A filmeket, sorozatokat egyszerűen imádom. Nem csak nézni szeretném őket, hanem a megvalósításukban is részt szeretnék venni, ezért is gondoltam a forgatókönyvírásra. (Már mondták egy páran, hogy van érzékem az íráshoz)

Viszont sajnos még nem értek hozzá, csak azt tudom, hogy ez az álmom, amiért mindent megtennék.

Igazából a sorozatok jobban érdekelnek. Sok sorozatot nézek, nem ilyen béna szappanokat, hanem olyanokat, amiknek van mondanivalója is, az élet igazságaira mutatnak rá, elgondolkodtatóak és egyben izgalmasak is. Azért vagyok sorozatpárti mert egy sorozatból sokkal többet ki lehet hozni mint egy filmből. Hétről hétre az események összekapcsolása, továbbvitele, a karakterépítés, újabb és újabb ötletek kitalálása, a nézők figyelmének megtartása... Szerintem ez sokkal nehezebb feladat és egy hatalmas nagy kihívás.

2012. máj. 21. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!