Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki mit írt a középszintű...

Ki mit írt a középszintű angol érettségi esszés részéhez?

Figyelt kérdés

2012. máj. 21. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
milyen esszés rész? a 2 levélre gondolsz?
2012. máj. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen:$
2012. máj. 21. 22:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát így 2 hét után már nem nagyon emlékszem, de a rövid levélben leírtam, hogy miért írok a tanárnak, azt, hogy tanácsot kérnék tőle, mivel találtam egy jó kis könyvesboltot és szeretnék venni néhány könyvet. Leírtam, hogy milyen típusú könyvek érdekelnek és megkértem a tanárt, hogy ehhez ajánljon nekem néhány szerzőt és címet. Aztán, ahogy illik megköszöntem előre is a segítségét és elköszöntem.


A hosszú levélben az első 1-2 bevezető mondatom az, hogy megértem a csaj problémáját és megpróbálok neki segíteni.

Kifejtettem a véleményemet arról, hogy miért nem kellene tévét néznie a gyerekeknek, hogy mennyi erőszakot látnak a tévében. Persze vannak hasznos műsorok és csatornák is, pl. néhány mese, National Geographic.

Leírtam, hogy a csajnak beszélnie kellene a gyerekek szüleivel. Leírtam azt, hogy mit tudnának csinálni a tévézés helyett pl. társasjátékozzanak, rajzoljanak, fessenek.

Elég sok olyan formulát írtam, amik egy tanácsadós levélbe illenek: should, If I were you, I think it would be the best stb.

Szerintem jók lettek a leveleim:D


Akkor jó, ha a 3 szempontra, amik fel voltak sorolva , azokra válaszoltál és megvan a szószám.

2012. máj. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!