Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Nemzetközi Közszolgálati...

Fanni9411 kérdése:

A Nemzetközi Közszolgálati Egyetem Rendészeti karán bűnügyi igazgatási szakra szeretnék jelentkezni bűnügyi nyomozói szakirányban. Várom minden hallgató véleményét, bármilyen információt, minden érdekel, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Lányok gondolataira is kíváncsi lennék, mivel énis az vagyok. Köszönöm!

2012. máj. 23. 18:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan az NKE egy másik szakára járok, de van némi rálátásom a rendőr pályára is. Abszolút jó választás szerintem. A mai világban nem sok olyan végzettség van, ami 3 év után garantált elhelyezkedést nyújt. A fizetés is egész jó, és a munkahelyed nem fog megszűnni valószínűleg soha. :) A Rendőrségen belül a bűnügy pedig szerintem abszolút a legjobb és legizgalmasabb szakterület.


Egyre több egyébként a lány az RTK-n is, bár az ,,erősebb nem" még ma is nagyobb számban képviselteti magát. Nincs a választásoddal semmi baj szerintem, gondolom számoltál a szakmával járó sajátosságokkal. Sokat leszel egy alapvetően férfias(abb) közegben, ahol teljesíteni kell. Fizikailag és szakmailag is. Rendőrként a bűnözők nem fognak veled gyengédebben bánni csak azért, mert nő vagy. Keménynek kell lenni. Ez persze nem feltétlenül jelenti azt, hogy ukrán súlyemelőnőként kell élned 120 kilósan. Rengeteg csinos, nőies rendőr(hallgató)t láttam már. Agyban viszont meg kell keményedni. Sokszor olyat láthatsz majd a pályádon, ami nem való minden nőnek. Nem ismerlek, lehet, hogy ezzel soha nem lesz problémád, de készülj fel rá!


Gondolom csak jövőre jelentkezel majd. Jól teszed, hogy már elkezdtél információkat gyűjteni. 2 tanácsom van:

1. Ha nem sportolsz aktívan, akkor kezdd el már most! Elég kemény a fizikai felvételi, de nem lehetetlen megcsinálni. 1 év alatt sokat lehet fejlődni, szóval még időben vagy.

2. Ne hanyagold el a tanulást sem! Nem alacsonyak a ponthatárok sem ezen a karon, szóval ha be szeretnél kerülni, akkor fontos egy nagyon jó érettségi.


Sokan leszólják a rendőr hivatást. (Sokszor sajnos nem alaptalanul). Te viszont ha elvégzed ezt a szakot, akkor a szakma krémjéhez tartozol majd. Biztos munkahellyel, jó fizetéssel és izgalmas hétköznapokkal.


Sok sikert!

2012. máj. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!