Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyári diákmunka érettségi...

Nyári diákmunka érettségi után egyetem előtt?

Figyelt kérdés
Idén fejeztem be a középiskolát és most majd szóbeli érettségi után szeretnék diákmunkát vállalni. Ilyen esetben, el tudok menni diákmunkára és ha igen, hogyan tudom igazolni, hogy még diák vagyok. Mert ha azt nézzük a középiskolát már befejeztem de felső oktatási intézménnyel legkésőbb augusztus végén lehet tanulói jogviszonyom. Ez esetben nem mehetek diákmunkára? Vagy a középiskola ad valami igazolást ? Ilyen esetbe mit kel tenni? Köszönöm előre is a válaszokat.
2012. máj. 26. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyan ebben a helyzetben vagyok, viszont én úgy tudom, hogy a nyáron még kaphatunk iskolalátogatásit.
2012. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérj igazolást a gimidből addig... aztán amint megvan,hogy felvettek, irány a TO(TANULMÁNYI OSZTÁLY,TÉÓ)és ott addig zaklasd a néniket(általában nénik ülnek ott,nem bácsik,legalábbis nálunk),amíg ki nem adják az igazolást,hogy mi a szitu... amúgy szerintem érettségi után amíg a felvételi eredményed nincs meg,addig max. gimnazista lehetsz... mert hát ugye hallgató addig még nem vagy...
2012. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy a gimis diákigazolványod augusztus 31-ig még érvényes, de nem biztos.
2012. máj. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérj a gimiből iskolalátogatásit,ilyenkor még mindenkinek adnak,és azzal tudsz dolgozni
2012. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
középiskolától még lehet kérni iskolalátogatási igazolást.
2012. máj. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Iskolalátogatási igazolást kell kérned a középiskolában. Az iskolalátogatási igazolás a 2011/2012-es tanév második félévéről szól, amikor te még ugye iskolába jártál.

Egyébként többnyire kérnek is iskolalátogatásit, ha diákmunkára jelentkezel.

2012. máj. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos nagyon rossz helyzetben vagy, ugyanis az alsóbb évfolyamokon tanulóknak jó az iskolalátogatásijuk augusztus végéig, mert addig tart a tanév, neked viszont nem, mert a tanulói jogviszonyod az érettségi vizsgaidőszak utolsó napján megszűnik. A diákigazolvány erre nem jó. Ez van, ezt kell nem szeretni. Szóval nincs legális lehetőség a diákmunkára. Az egyetemen meg akkor sem lesz jogviszonyod a beiratkozás előtt, ha mekaptad a felvételi értesítést.
2012. máj. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

az utolsó qrva nagy hülyeségeket beszél.

az iskolalátogatásit el fogják fogadni! ez 100%.

2012. máj. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
Bár úgy lenne. Tudok konkrét esetekről, hogy nem. Az iskolalátogatásit meg eleve a jogviszony figyelembe vételével kell kiállítani. Ennyit a 100%-ról meg a finom úri véleményedről.
2012. máj. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is érettségi napokban kértem iskolalátogatásit és még nagyon sok osztálytársam és mindenkinek elfogadták,és más városba is tudom,hogy mindenki úgy dolgozott,hogy még érettségi idején kaptak iskolalátogatásit,szóval biztos,hogy dolgozhatsz
2012. máj. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!