Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vegyipari szakközépiskolát...

Vegyipari szakközépiskolát végeztem és ugye szakközépiskolai érettségim van. A szakközép ugye szakmát is ad. Szóval akkor van egy érettségim és egy vegyész szakmám? (általános vegyész? )

Figyelt kérdés
2009. jún. 29. 17:19
 1/7 anonim válasza:
53%
Ha csak érettségid van nincs szakmád. Szakmát érettségi után kell lerakni Technikumban. Ez +2 év.
2009. jún. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez csak mostanság van így, ahogy az első válaszoló mondta. "Bezzeg az én időmben", pontosabban a szakközépiskolák idejében 4 év alatt érettségit és szakmát is lehetett szerezni. Az érettségi képesítőben szerepel a szakma száma is. Nekem pl. az érettségi mellett van egy (középfokú) programozói képesítésem is.

Nézd meg a bizonyítványodat, hogy abban szerepel-e egy szakma szám is, ha igen, akkor természetesen úgy van, ahogy mondod.

Mikor végezted el a sulid?

2009. jún. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a bizonyítványon OM számot na meg törzslapszámot ( de az tudom hogy nem az ) látok. Akkor csak azt nem értem minek tanultam 4 évig szakmai tárgyként, na meg érettségiztem is belőle. Na meg egyáltalán miért szakközép?
2009. jún. 29. 17:42
 4/7 anonim ***** válasza:
már semmi különbség nincs a szakközép és a gimi között. a szakközépben csak tanulsz egy szakmát ha azzal is akarnál foglalkozni az érettségi után +1 vagy +2 év mire elvégzed és csak akkor lesz szakmád.
2009. jún. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) akkor mégsem vagyok vegyész :)
2009. jún. 29. 20:02
 6/7 anonim válasza:

Van egy előny ha tovább mész OKJ-s szakra. Én Környezetvédelmi szakközépbe jártam és utána ezen a szakon végeztem egy OKJ-s szakot igaz hogy másik suliban de csak mert a mienket bezárták ás átrakták a másikba.

Viszont előnyöd lesz olyanokkal szemben akik gimiből jönnek.

Nekünk 13.ban csak minden második héten kellet gyakorlatra bemennünk hogy a gimisek is felzárkózzanak. (persze nem a számolással volt a gondjuk hanem az eszközökkel. jó hogy a kémcsöveket felismerték de az erlenmayarlombik, piknométerstb még sosem láttak)


Első voltam.

2009. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszike :)
2009. júl. 13. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!