Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 20 pontos matek érettséginél...

20 pontos matek érettséginél szóbelizni kell?

Figyelt kérdés
20 pont lett a matek érettségim és a tanár odaadta a matek szóbeli tételeket. Ha meg van a 20 pontom miért is kell szóbeliznem?
2012. máj. 29. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha 20 pontod lett, akkor nem is mehetsz szóbelire.
2012. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azt mondta a matek tanár, hogy készüljek mert beleköthet az elnök :( de ezt nagyon nem értem, ha 20 pontom lett miért köthet bele? Vagy akkor miért nem úgy van a ponthatár, hogy 21-től nem kell szóbelizni :(
2012. máj. 29. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyilván nagyon gyenge dolgozatot írtál, és a tanárod igyekezett jóindulatúan pontozni, hogy összevakarjon neked 20 pontot tiszta szívjóságból, de érzi, hogy némelyik pont esetleg vitatható. (Mellesleg már ott szabálytalanságot követett el a kedvedért, hogy a hivatalos megtekintés előtt megmondta az eredményt.) Ha az elnök úgy látja, hogy nem teljesen felel meg az útmutatónak, akkor levonathat belőle. Ha jóváhagyja az értékelést, akkor nem kell szóbelizned. A tanárod mindenesetre az elvárható gondossággal járt el, amikor készült arra a lehetőségre is, hogy a nyitóértekezleten, a szóbeli reggelén megváltozik az írásbeli pontszáma a károdra, és neked akar segíteni azzal, hogy szólt, hogy készülj a szóbelire. Ha szerencséd van, nem kerül sor rá. Abban biztos lehetsz, hogy az elnök meg fogja nézni a 20 pontos dolgozatot. A 20 pont azért 20 pont, mert ez a jogszabály, és ha 21 lenne, akkor ugyanígy keseregnél rajta vagy te, vagy valaki más. Különben meg ha 21 lenne, akkor garantáltan szóbelizned kéne, miért jó az neked?
2012. máj. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Minden tantárgy pontszámot megmondhatnak ezt nem tiltja semmi. Az érettségik megtekintésének van egy x időpontja, amikor a szaktanár megmutathatja az érettségiket. Ha összevakart 20 pontom lett volna azt mondta volna a szaktanárom. De ő nem azt mondta, hogy összevakart 20 pontom lett ezért beleköthet az ajándék 1-2 pontba.
2012. máj. 29. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:
De, a vizsgaszabályzat tiltja. Mindegy, én nem vitatkozni jöttem, hanem válaszoltam a kérdésedre, mert értek hozzá és van tapasztalatom. Ha vitatkozni akarsz erről, az is jó dolog, csak ahhoz keress egy másik partnert. Döntsd el, hogy készülsz a szóbelire, vagy a szerencsédre bízod a dolgot.
2012. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mennyi szóbeli tételt nyomott a kezedbe?
2015. jún. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!