Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire fogja befolyásolni a...

Mennyire fogja befolyásolni a ponthatárokat az, hogy most már 500-as rendszer lesz?

Figyelt kérdés

Mennyire emelkedhetnek a ponthatárok?

Miért, hogyan?


2012. máj. 29. 22:59
 1/7 anonim válasza:

hát régen ugye 350 átlagos ponttal simán eltudtál helyezkedni.

most ugyanúgy 350 körül van az átlag csak ahhoz, hogy felvételt nyerj 430 pont kell kb

ennek mondjuk nem az emelkedéshez van köze, hiszen csak a + pontok emelkedtek, pl az emelt érettségire nem 40 hanem 50 pontot kapsz.

így pl két emelt 80% os érettségivel van 420 pontod, amivel még mindig kitörölheted az ülőizmaidat :S

2012. máj. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jolvan de nem sokan kepesek az emelteket 80% fole vinni..ahhoz nagyon nagynak kell lenni..szerintem. Meg mindenki panaszkodik hogy nehez volt + keves pontja lesz emiatt..kepzeld el a 2 emelteseket...hiaba lesz max. Pluszpontjuk... Kiegyenlitodik a szazalekkal es ugyanott lesznek akik csak 1 emeltet tesznek+ 2 nyv... Max 10et emelkedik szerintem...vagy meg annyit sem. 20 at ott fog ami eddig is 480/480 rendszer volt...
2012. máj. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez képzéstől is függ, pl. jogra sokkal fog emelkedni a z államilag támogatott, orvosin viszont a keretszám bővülése miatt kevesebb mint 20 pontot, de biztos emelkedni fog. Mivel az emeltért 10 ponttal több jár, így ahova kell emelt ott biztos nagyot fog emelkedni.
2012. máj. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem meg pont ezért nem fog emelkedni (vagy nem olyan sokat). Mert mi van, ha valaki csinál 2 emeltet, oké, hogy megkapja érte a plusz pontokat, de attól még az eredménye nem lesz olyan jó.


Tehát orvosira kell 1 emelt. Ha valaki bioszból emelten elér 80%-ot, kémiából középen pedig 90%-ot. Viszont, nem biztos, hogy kémiából emelten is jó eredménye lesz.


1 emelt, 1 közép --> (80+90)*2 + 50 = 390

2 emelt --> (80+x)*2 + 100 = 390 , x = 65


Tehát minimum 65%-ot kéne elérnie kémia emelten.

2012. máj. 30. 01:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Jogos, bár a példád pont rossz olyan szempontból, hogy orvosira 430-440 pont a várható.
2012. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Es mi a helyzet a mernoki karokkal? Most az lesz a slager :-) meg a vezetoseg is azt akarja... Ott mennyivel emelkedhet? Annak fenyeben hogy a matek emelten nem volt nehez...
2012. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy orvosira több pont kell még, de most nem akartam a nyelvvizsgákkal bonyolítani a számításaimat.:)
2012. máj. 30. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!