Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Társadalomismeret emelt...

Társadalomismeret emelt szóbeli: tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy hogyan tudnék felkészülni a pszichológiából. Arra gondoltam, hogy talán tudnátok úgy segíteni, hogy a témákhoz kapcsolódóan írtok pár fogalmat, ami ott felmerülhet, hogy legalább egy képem legyen arról, hogy mi kellhet. Köszi előre is!


Pszichológia

1. A személyiségvonások öröklött és tanulásos alapjai

2. Normális és megváltozott tudatállapotok

3. Az érzékelés és észlelés főbb sajátosságai

4. A legfontosabb megismerő funkciók jellemzői

5. Az értelmi fejlődés menete

6. A tanulás alapvető jelenségei, fajtái

7. A verbális és nonverbális kommunikáció fajtái, szerepük

8. A tömegkommunikáció sajátosságai

9. A nyelvhasználat kulturális beágyazottsága

10. A motivációk szerepe a lét- és fajfenntartásban

11. Öröklött és tanult elemek a motivációk szabályozásában

12. Az érzelem, a motiváció és a tudat kölcsönhatásai

13. A szocializáció közegei

14. A család szerepe a szocializációban

15. A kortársak, a társadalom szerepe a szocializációban

16. A társadalmi normák elsajátítása és az azoktól való elhajlások

17. A tömegek lélektanának jellemzői,

18. Előítételetek

19. A normalitás, a lelki egészség jellemzői

20. A lelki problémákkal való megküzdés lehetőségei

21. Válsághelyzetek lélektani jellemzői


2012. máj. 30. 12:51
 1/8 :). válasza:
Melyik városban érettségizel? Még semmit nem tanultál? Több tételhez felhasználhatsz gyakran egy segédanyagot is!
2012. jún. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Veszprémben :) Az államigazgatás már megvan, sőt menet közben letudtam a pszichológiát is, már csak a társadalom és jelenismeret van.
2012. jún. 1. 23:30
 3/8 :). válasza:
Ügyes vagy, de ne aggódj csomó forrás van ki lehet belőle bogarászni mindent. Egy tételhez kb. mennyit tanultál?
2012. jún. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Háát jó kérdés. AZ államigazgatáshoz kb olyan fél oldalnyi témánként, a pszichológia meg erősen változó. Van 2 mondatos tétel, és van 1 oldalas.
2012. jún. 2. 12:36
 5/8 anonim válasza:
Hali. én is most érettségizek társadalomismeretből emelt szinten. Kíváncsi lennék, hogy milyen egy szóbeli érettségi belőle (ha valaki tudja) van valami segítség?? esetleg ...köszi D:
2012. jún. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én már túl vagyok rajta :) Az én tapasztalatom az, hogy teljesen fölösleges volt megtanulni azt a rengeteg tételt, mert tőlem semmit sem kértek belőle. Az első tételben jellemeznem kellett a munkaszerződés és az önéletrajz tartalmi és formai követelményeit, míg a pszichológiában a kreativitásról kellett beszélnem. Sok sikert!
2012. jún. 10. 21:31
 7/8 anonim válasza:
Köszi :):) Én holnap megyek, de már nagyon izgulok
2012. jún. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ahoj! Ha ti már rég túl vagytok rajta, meg tudnátok dobni a tételekkel? nagyon megköszönném! barátnőm most fog érettségizni...
2015. ápr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!