Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségin mennyire...

Szóbeli érettségin mennyire lehet puskázni? (ha lehet)

Figyelt kérdés
Napi 10 órát tanulom, a történelmet meg a magyart is már 1 hónapja, mégse tudom megtanulni. Szorgalmam van a tanuláshoz, csak nagyon nehezen értek meg bármit is, mert erős tanulási nehézségek vannak nekem, viszont valahogy le szeretnék érettségizni hogy mehessek egy okj képzésre. Angol az nekem egyáltalán nem megy, viszont a magyart meg a törit azt megtanulám, valahogy viszont az angolra már nem lesz időm.
2012. máj. 30. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Nem lehet, felejtsd el.

Az angollal az a gáz hogy ott jegyzetelni sem lehet, a magyarnál a és a törinél lesz asszem 10perced kidolgozni, kapsz forrást, abból egy kettest össze lehet haknizni.

Én azt mondanám tanuld az angolt meg a magyart, a törit a legkönnyebb összehozni.

2012. máj. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Az érettségi bizottság elnöke külsős iskolából jön, és ő azért szokott figyelni. Ha lebuksz, még érettségi bizonyítványt sem kapsz. Gondold át: megéri?
2012. máj. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor meggondolom még. És jó sok tanár lesz bent, elvileg.
2012. máj. 30. 00:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy ne magolj, mert az úgyse fog eszedbe jutni, ha izgulsz. Olvasd át az összes tételt, h legalább fogalmadlegyen róluk és onnantól meg már segít a forrás meg a tanár. Angolból meg inkább beszélj folyamatosan, sz@rd le,h helyesen használod-e az igeidőket, vagy legalábbis ne gondolkozz annyit rajta, mert ha nem szólalsz emg, arra 2-est sem tzd adni, de ha beszéltél, akkor pedig igen
2012. máj. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Semennyire. Az angolon aztán különösen nem, mert ott nincs felkészülési idő, de ha lenne, se mennél semmire egy puskával még akkor se, ha háttal ülnének neked a tanárok.
2012. máj. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%
Azért sokat elárul ez a kérdés az érettségi komolyságáról...
2012. máj. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, és nem is éri meg próbálkozni vele!

Angolon nem lesz kidolgozási idő, ahogy előttem is írták, kihúzod a tételt, és már mondanod is kell.

Magyarhoz meg a törihez meg annyi forrást kapsz, hogy ha egyáltalán nem tanultál semmit, akkor is minimum 3-ast simán összeszedsz. Én sík hülye voltam a humán tárgyakból, nem is sokat tanultam szóbelire belőlük, mert továbbtanuláshoz fizika+matek kellett, azokat tanultam ezerrel, de mégis 4-es lett a magyar és a töri is, a magyar 78% lett, szóval majdnem 5-ös.

Ne parázz, mindenki úgy érzi a vizsga előtt, hogy alig tud valamit, és minél többet tanulsz, minél jobban idegeskedsz, annál jobban azt fogod érezni, hogy semmit se tudsz, aztán kihúzod a tételt és megrohanják a a fejedet a gondolatok, és annyit akarsz majd írni, hogy kevés lesz az idő: csak tőmondatokat írj, szóban majd úgyis kerek mondatokat kell mondanod.

2012. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Napi 10 óra tanulással 1 hónap alatt nem tudtad megtanulni a magyar + törit? Én egyetemen vizsgaidőszakkor nem tanulok ennyit, pedig nem "kamu" szakra járok. Szóval valamit nagyon rosszul csinálsz. Szerintem nem is tanulsz csak nézd a jegyzetet.Szóbelire max 1 hét alatt fel lehet készülni mindenből és 4-5-re.
2012. máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a puskát. Oriasit bukhatsz vele!


Töri esetében próbáld átlátni a történteket, s összekapcsolni az eseményeket.

Magyarnál vhogy jobban belegondolni, fantázálni kell ... ez a legnehezebb

Angolból mindig azt mondom h improvizálni kell a saját életedből. VAn egy téma, fél perc végiggondolod h Te mit csinálnál, vagy csinálsz akkor, vagy mit gondoslz róla s különösebb koncentráció nélkül (azaz nem szóról szóra...sokezer idegidőt megrögzötten jol használva!) lefordítod.

2013. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak.Már majdnem egy éve túl vagyok az érettségin.:):) Láthatod hogy tavaly írtam ki. Egyébként sikerült, megtanultam 10 tételt minden tantárgyból és érdekes pont azokat húztam amelyiket megtanultam sőt amelyiket legjobban tudtam azt húztam:D Szerencsés voltam:D Puskázni tudtam volna mivel a tanárok nem figyeltek úgy mint egy szobrok, de minek ha tudtam az összeset.:D
2013. jún. 11. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!