Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályakezdőként, hogy van ez?

Pályakezdőként, hogy van ez?

Figyelt kérdés

Szóval úgy gondoltam, hogy bemegyek a munkaügyi-be és megkérdezem, hogy milyen tanfolyamokra lehet jelentkezni. Szakács illetve cukrász tanfolyamok érdekelnének leginkább. Úgy tudom, hogy ezt ingyen elvégezhetem (illetve ők fizetik). Arra lennék kíváncsi, hogy hallottam azt is, hogy emellett még valamennyi pénzt is kapok támogatásnak. Ez tényleg így van? Elmagyarázná valaki, aki jobban jártas ebben, hogy mégis hogyan működik ez az egész? Érettségim van és OKJ-s képzésen vagyok most, de azt ott szeretném hagyni, mert rájöttem, hogy semmit nem ér! Válaszaitokat előre is köszönöm!


19/L


2012. jún. 1. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Bemész és ki vannak téve az aktuális képzések, de nincs mindig minden általában fiús melók vannak szerkezet laktos, CO hegesztő, Klímaszerelő, biztiőr, de van néha élelmiszer és vegyiáru eladó, vegyesiparcikk kereskedő, virágkötő. Lehet akad szakács is, de az ritkán.

Általában egy-egy szakmánál csak 2-3 embernek állják a képzését, kell írni felvételit, illetve érdemes keresned leendő munkahelyet is. Ez abból áll, hogy viszel egy nyilatkozatot és kilincselsz pl az éttermekben, hogyha te elvégzed a szakmát, akkor ők tuti felvesznek. Manapság nem sok cég megy bele ilyenbe, hogy aláírja, hogy 9-12 hónap múlva téged tuti foglalkoztatni fog.

Szóval megírod a felvételt, de ha nincs ilyen papírod, akkor azt fogják felvenni a képzésre, akinek van ilyenje és legalább minimumra megírja a felvételit.

Ha időközben otthagyod a sulit, akkor ki kell fizetned az árát. Amúgy addig kapsz segélyt míg suliba jársz, meg asszem a TB-d is rendezve van.

2012. jún. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. És kb mennyi a támogatás?
2012. jún. 1. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!