Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 4-es érettségivel nem fognak...

4-es érettségivel nem fognak felvenni az ELTE-re tanítóképzőbe?

Figyelt kérdés

Kiszámoltam, ha mindenem 4-es lesz kivéve a matekom (2-es lett) akkor sem fognak felvenni, tavaly háromszázhuszonvalamennyi volt a ponthatár az államira, most ez emelkedni fog?

Kb 280 pontom lesz így, négyesekkel együtt, emelt angol érettségivel együtt, nem tudom mit csináljak:(



2012. jún. 2. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha mindened négyes, akkor hogy csinálod, hogy csak 280 pontod lett? Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy emelkedni fog, bár reális, de nem hiszem, hogy jelentős lesz, mert állítólag az idei érettségik nagyon másak voltak.
2012. jún. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A felvi.hu kalkulátorral számítottam ki, elvileg az a legmegbízhatóbb, de én is keveslem a pontszámot..
2012. jún. 2. 12:03
 3/10 A kérdező kommentje:
MEgnéztem, a Szegedi egyetemen kevesebb a ponthatár, ha az ELTE-re nem is, oda fel fognak venni...persze csak ha nem emelték fel a ponthatárt....
2012. jún. 2. 12:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Az angol emelt már önmagában 50 pont, nem lehet, hogy valamit elírtál? Én tavaly érettségiztem, közép angollal és felsőfokkal 417 pontom lenne. A magyarom nekem is csak 4-es lett (79%), meg a törim is (64%), a többi ötös. De pl azon a szakon, ahova én mentem (matek+info) 228 pontom lett, egy gazdasági szakon (matek+angol) 442 pontom lenne.. Szóval nagyon függ attól, hogy a felvételi tárgyaid milyenek lettek.
2012. jún. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, 50 pont csakhogy én nem csináltam nyelvvizsgát és 55%-lett az emelt ami azt jelenti, hogy nincs nyelvvizsgám....60-tól van ugyebár..ne mtudom, hogy a szóbelivel fel lehet-e húzni 5%-ot, de nagyin remélem.
2012. jún. 2. 12:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos az írásbelik 3-asra siekrültek, de 4-es leszek mert tanulok a szóbelikre és fel tudom őket húzni....csak az a baj, hogy így kevés a százalék..
2012. jún. 2. 12:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Kár ezen előre parázni.


Én is annó valami 300 körülire számoltam magam (felvin) és végül 400 fölötti eredmény jött ki. (ELTE IK-ra.)

MAJD ha meglesznek a pontok és a ponthatárok kiderül, hogy felvettek-e.

Törekedj arra, hogy minden a legjobbra sikerüljön és lesz ami lesz.

2012. jún. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
felvi pontszámító baromságot felejtsd el semmit se ér, nézd meg ,hogy kell kiszámolni manuálisan és az lesz a 100%-s. Pontokkal úgy számolj ,hogy 2009,2010,2011-ben milyenek voltak a ponthatárok, emelkedtek minden évben vagy csökkentek? ez alapján lehet tudni kb. mennyi lesz a ponthatár.
2012. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, az 55%-osat egy jó szóbelivel fel tudod húzni. Egyébként sztem a felvi jó, nekem mindig helyes eredményt adott.
2012. jún. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az angol érettségi összpontszám 150.. Az írásbeli 117, ebből neked 55% van, tehát gondolom 64 pont. Ha hozzáadok + 33 pontot, az 65%. Ahhoz, hogy 60% legyen 26 pontot kell elérned a szóbelin. Az csak menni fog..
2012. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!