Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért gondolják és mondogatják...

Miért gondolják és mondogatják azt az emberek, hogy "Akit nem vesznek fel sehova, az elmegy tanítóképzőbe? "

Figyelt kérdés
Miért hiszik azt, hogy a tanítás könnyű? És előszeretettel mondogatják ezt 8 általánossal rendelkezők. Szerintem előbb diplomázzanak le tanító szakon, utána beszéljenek. Miért ez a véleménye rengeteg embernek, hogy tanítóképzőbe csak a "hülyék" mennek, akik máshova nem jók???
2012. máj. 30. 09:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"...hogy tanítóképzőbe csak a "hülyék" mennek"

Én ezt így még nem hallottam, nem tudom honnan veszed. Amúgy szakmai tanárokra szokták mondani, hogy aki nem tudja, az tanítja. Nekem is volt sok műszaki tanárom, akitől nem szabadott semmit kérdezni, mert a tananyagon kívül nem értett a dologhoz. De volt sok ellenpélda is, akik a gyakorlatból jöttek és kenték-vágták a témát. Szóval ez csak amolyan szólás, nem kell mindent magadra venned. Ha meg valaki neked mondta ezt, akkor kezeld a helyzetet magadban, gondolom tanításnál is jól jön majd ez a képesség.

2012. máj. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

mert kontraszelekció van.

igaz, vannak olyan tanítók és tanárok, akik tényleg a szakma szeretete miatt mennek tanítani, de vannak olyanok is, akiknek ez kényszerpálya.

a tanítás nem lenne olyan nehéz, ha nem a fegyelmezéssel menne el az óra fele.

2012. máj. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Onnan veszem, hogy már kétszer is hallottam saját fülemmel, leutóbb ma itt bent a munkahelyemen. A koleginák szó szerint ezt a mondatot mondták. Ez volt köztük a téma. Én meg tanítóképzőt végeztem anno, és mivel itt kell ülnöm velük a laborba, pont hallottam. Nem szóltam semmit, de azért megvan róluk a véleményem. Természetesen itt egyiknek sincsen diplomája belőle, de a szájuk az rohadt nagy, engem meg idegesít ez az egész felfogás...
2012. máj. 30. 10:13
 4/12 anonim ***** válasza:

Mert többnyire igaz. Azért valljuk be, hogy a tanítók

90 %-a nem elhivatottságuk miatt megy erre a pályára, hanem nincs más lehetőségük. És inkább érzék, mint ész kérdése ez a szak.

2012. máj. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha a kollégáid ennyire frusztrálnak, mi lenne ha egy csapat gyerek csinálná ezt vigyorogva, egynesen a képedbe. :DD

Amúgy menj oda, mond el, hogy véletlenül hallottad, és hogy érintett vagy, és kíváncsi lennél, mire alapozzák, mert te nem így látod. Majd írd ki ide, mit mondtak.

2012. máj. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hogy miért "érdekel" a véleményük? Mert évek óta napi szinten össze vagyok velük zárva, csak ezért.... :) Nem mehetek haza, ha valami nem tetszik. :D Egyébként tudtam hogy erre is leb...szást fogok kapni. :D Ez annyira jellemző erre az országra. Ha valaki kérdez, lehetőleg beszólnak neki, oltogatják, kioktatják.... Erről ennyit... Most sem csalódtam.
2012. máj. 30. 11:14
 7/12 anonim ***** válasza:
és ezek a nyomorékok érdekelnek? ha egyszer már egyetemre, vagy főiskolára jártál, több eszed van, minthogy leállj velük vitatkozni akármin is. tényleg sokan mondják, hogy a tanárok és az óvónők (vagy bármilyen pedagógusok) nem érnek sokat, de ha a gyereküket iskolába kell vinni, akkor megbecsülik a jó tanárt. a tanítás egyáltalán nem könnyű, én most megyek továbbtanulni, de eszembe se jutott, hogy tanárnak menjek, mert nem bírnám. úgyhogy ne foglalkozz velük, higgyenek, amit akarnak, te értékes vagy tanárként :)
2012. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 CMD válasza:

Ezeket felesleges felvenni, mert ma Magyarországon nagy divat sajnos az egyetemisták között, hogy a mérnök utálja a jogászt, az utálja a közgazdászt, az utálja a bölcsészt, az utálja az orvost, az utálja a szociológust, az utálja a rendészetist, az meg utálja a mérnököt.


Ami szerintem szomorú, mert jó lenne, ha összetartanának az egyetemisták. Ezért nem értek el semmit a felsőoktatási törvénnyel szembeni tiltakozással, simán átnyomták.


Habár személyes tapasztalatom az amúgy, hogy nem sok ilyen van, viszont mindenhol van ilyen néhány. Én úgy látom, hogy elsősorban az egyetemisták közül a frusztráltak csinálják ezt, akik nem érzik biztosnak a jövőbeni megélhetésüket, vagy nem bíznak eléggé magukban, hogy képesek lesznek megélni (hiszen a tanulmányok elvégzése még csak a kezdet, az igazi megmérettetés később lesz az életben, ott meg több tényező játszik, mint simán a diploma, vagy lexikális tudás) és így kivetítik a világra a bizonytalanságukat, és úgy akarják értékesnek feltüntetni magukat, hogy közben megpróbálnak másokat lehúzni.


Egyébként én is egyetemista vagyok.

2012. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Először is a tanításról csak az hiszi, hogy könnyű, aki még sosem próbálta. Másrészt sajnos a tanítóképzőkbe tényleg olyan alacsony a pontszám manapság, hogy akinek sikerült az érettségi az be tud oda kerülni. Az már más kérdés, hogy elvégzi-e, vagy ha elvégzi megy-e gyerekek közé és ezt meddig bírja csinálni.
2012. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg amikor te végeztél ott, akkor még nem ez volt a helyzet, de manapság ott az egyik legalacsonyabb a ponthatár és odajáró ismerőseim is azt mondják, hogy sokan egyszerűen azért mennek oda, mert egyetemre akarnak járni és simán bekerülnek 3-as érettségikkel is (ja meg pár srác azért, mert havonta talál magának ott új csajt). Ettől függetlenül a tanítás egy komoly szakma, amihez elhivatottság és felelősségtudat kell, szóval nem is merek belegondolni milyen tanárok lesznek azokból, akik tényleg csak azért mennek oda, mert máshova nem veszik fel őket (sajnos sokan vannak, bár nem tudom hogy eljutnak-e egyáltalán ilyen hozzáállással a diplomáig).


Persze aki emiatt lenézi a tanítókat, az nagyon szűk látókörű és valószínűleg nincs azon az értelmi színvonalon, hogy egyetemet végezzen.

2012. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!