Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti már tanultok a szóbeli...

Ti már tanultok a szóbeli érettségire? Hogy álltok? Izgultok?

Figyelt kérdés
Írásbeli előtt én picit izgultam, mert hát még is első érettségi, de viszonylag simán lement...szerintetek a szóbeli se lesz nagyobb durranás? Én bevallom nem vagyok az a szorgalmas tanuló, és nem is terveztem tovább tanulni, tehát nem a 90%-ra hajtok, így azt terveztem, hogy átolvasom 2-3x, aztán ennyi és bízok benne, hogy számomra kedves tételt fogok húzni mindenből.:)

2012. jún. 2. 14:24
 1/6 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy töriből lesznek források idén is?

Illetve, ha kihúzok valamit magyarból honnan tudom majd, hogy hanyadik szöveggyűjteménybe találom meg a művét?? a húzott tételnél be lesz határolva,h mikori az író?

2012. jún. 2. 14:37
 2/6 anonim ***** válasza:

.Nem

rosszul

nem

lazits kisember..... Mit idegeskedsz..azt mondod nem hajtasz maxpontra..megis strébr módra izgulsz o_O

Haver nem ezen mulik az életed.

2012. jún. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok streber...de azert nem is arra hajtok, hogy epp meglegyen, mintha hulye lennek...annyi, hogy nem akarok maximalisan telhesiteni..irasbelijeim kb 40-55%osak kb...ha jol saccolom...de szobelin is szeretnek egy kozepes vqgy picit jobb szintet elerni..
2012. jún. 3. 00:40
 4/6 anonim ***** válasza:
h-h be lesz-e határolva, h mikori az író?? :D Közepen ráadásul magyarból van tételsor. És közepen nem kérdeznek azért olyan ismeretlen neveket, de hát mondom, tételsor. :) Azt meg h Arany János vagy Csokonai... a századot belövöd magadtól, de erre sem lesz szükség, mert a legtöbb író/költő benne van az irodalmi atlaszban (amit lehet használni szóbelin), sőt a térképről még kb az életpályát is le lehet olvasni (tanulmányok, stb...) Meg ha másképp nem, visszaemlékszel, hogy hányadik osztályban vettétek az adott anyagot. De hát ne viccelj már, nem ezen fogod elbukni, ezt nehéz elrontani. :)
2012. jún. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
irodalmi atlasz???
2012. jún. 5. 15:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen. de azért érdeklődd meg a tanárnál, de mi pl. tavalí kisérettségin használhattunk, gondolom akkor élesben is lehet, és nem csak szívattak. De mondom, mindenképp kérdezd meg erről a tanárt. Mert abban a legtöbb költő író benne van, legalábbis akik közép szinten benne vannak a tananyag velejében (főleg a magyarok). születési dátumok, és kis ikontáblázattal leolvasható az is, hogy hol tanultak, hol dolgoztak (ugye csomó irodalmár tanárként vagy jogászként dolgozott), szóval a fontosabb állomások leolvashatóak. Meg vannak asszem ilyen művészettörténeti utalások is (egy-egy szobor vagy vmi berakva, mint a töri atlaszban), az alapján sokat el lehet mondani az adott korról, történelmi háttérről is érdemes 1-1 mondatot beszélni, főleg pl. ha mondjuk Petőfi háborús/magyaros versei a tétel.
2012. jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!