Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsga elott xanax elonyos,...

Vizsga elott xanax elonyos, vagy karos?

Figyelt kérdés

2012. jún. 3. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:

káros, mert lelassít.

béta blokkoló kell előtte 1 órával

2012. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Yasmin válasza:

Béta blokkoló???? Tudod egyáltalán, mire való??? Szerinted mi történik, ha olyasvalaki szedi be, akinek nem ver a normálisnál sokkal gyorsabban a szíve??? A szédülés és a szívütések kihagyása még csak az enyhébb következmény. Még jó, hogy vényköteles!

A Xanax amúgy is az idegrendszerre hat, a béta blokkoló pedig a szívedre. Ki a fene ajánlotta ezt Neked vizsga előtt?

2012. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Káros. Előtte is, utána is.
2012. jún. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

tisztában vagyok a béta receptor blokkolók hatásmechanizmusával.

nagyon széles az indikációs területük. pl ez is. de egyébként a kardiovaszkuláris indikációk mellett, migrén profilaxis, glaukóma, tireotoxikózis, és szorongás (pl. vizsga előtt).

egyébként a Xanax is vényköteles gyógyszer.

2012. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Yasmin válasza:
Amennyiben a szorongás tachycardiát okoz! Ha a hatásmechanizmusát is ismered, akkor ne ajánld olyan embernek, akinél a szorongás tünetei között nem szerepel tachycardia!
2012. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nyilván aki már a Xanaxban gondolkodik, annak elég erőteljes szimpatikus túlsúly léphet fel.
2012. jún. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Yasmin válasza:
Öhm.. oké, mentsd a menthetőt, de ő inkább kezelni szeretné az amúgy is fennálló szimpatikus túlsúlyt:) + vagy-vagy lehetőségben gondolkozik. Xanax szedésekor szimpatikus túlsúly??? Ajánlanám a 4- év megismétlését (cardi) + 2. év élettan.
2012. jún. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem ezt félreértetted...nem a xanaxtól lép fel..és a xanax nem a szimp. túlsúlyra való..
2012. jún. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
injkább igyál meg egy deci felest
2012. jún. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én béta blokkolót szoktam (orvostanhallgató vagyok:), de nekem vizsga előtt és elején az egekben van a pulzusom, és kiizzadom a Dunát magamból. Szóval még 3-5 mg sem nyugtat le teljesen, de legalább tudok koncentrálni. Xanaxról nincs tapasztalatom, mármint hogy vizsgán mennyire lassít le, ha amúgy nagyon szorongsz.
2014. aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!