Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valakit szóképesen tanult...

Ha valakit szóképesen tanult olvasni, hogyan lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, és azt gondolom egyáltalán nem buta. Sajnos pont bele estem abba a "kísérleti" keretbe, akit szóképesen tanítottak meg olvasni és sehogy máshogyan nem. Mivel egyetemet szándékozok befejezni és a tananyag borzasztóan nő, egyre nehezebben tudok tanulni. Aki érdemi választ ír, az úgyis tudja, milyen okos dolog ez az olvasási forma, aki azonban nem, annak röviden: egy olyan olvasási technikával kísérleteztek 90-es években, ami pl angol nyelvterületen nagyon működik, itthon nem, nem is lett bevezetve végül. Csak én pl pont úgy tanultam. Mi az eredménye? Oldalakat tudok úgy elolvasni, hogy fogalmam sincs mit olvastam. Mindent legalább 5!!! ször kell, mire felfogom. Ismétlem, nem buta vagyok, csak egyszerűen nem állnak a szavak és mondatok szöveggé. Betűk maradnak. Elsősorban aki kitudta nőni ezt az idióta valamit (köszi magyar oktatási rendszer), méghozzá sikerrel, kérem segítsen. Komoly ambícióim vannak az életben, de olyan mértékű tananyag elsajátítása lehetetlen öt- akár tízszeres olvasással. Márpedig ez nem koncentráció zavar.
2012. jún. 4. 23:53
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!