Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » MATEMATIKA SZÓBELI IDŐKORLÁT?

MATEMATIKA SZÓBELI IDŐKORLÁT?

Figyelt kérdés
Problémám a következő: szombaton fogok emelt szinten szóbeli érettségizni matematikából, és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Kidolgoztam egyesével az összes tételt, tudom őket fejből, de bajban vagyok az idővel :S Sokszor túlnyúlik a feleletem a 15 percen, mert részletesen beszélek és próbálok minden fontos információt elmondani. Ez okozhat komolyabb problémát szombaton? Elképzelhető, hogy mondom folyamatosan, letelik a 15 perc, és egyszer csak félbeszakítanak, és nem pontozzák azt a részt, amit "kihagytam"? (Pl: nem volt időm alkalmazást mondani) Mi ilyenkor a teendő? Próbáljam összesűríteni és gyorsan beszélni, vagy elnézőek ilyen téren? Tapasztalatok?
2012. jún. 6. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem majd látod a vizsgáztatók fején, ha már nagyon unják a feleleted, akkor belehúzhatsz :)


viccet félretéve, olyat biztos nem csinálnak, h azt mondják vége és a maradékra nem kapsz pontot, legfeljebb elmondják, h nevezz még meg 4 alkalmazást és fejezd be gyorsan a vizsgázást. mindenesetre próbálj meg kicsit gyorsabb lenni.


(egyébként a probléma általában a fordítottja: én pl nem tudtam csak alig 8-10 percet beszélni egy matek tételről :D)

2012. jún. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Emelt szinten 20 perc van. Egyébként pedig kezdd egy vázlattal, hogy miről akarsz beszélni, ez sokat fog segíteni, és utána próbálj meg a lényegre koncentrálni, a többinél pedig jelezni, hogy még tudnál róla beszélni, csak nem fér az időbe, és ezzel jelzed, hogy ha belekérdeznek, akkor is tudni fogod.
2012. jún. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha értelmes, témába vágó dolgokról beszélsz, akkor többnyire nem zavarja őket ha pár perccel tovább tart, mint kéne. Nem veszik nagyon szigorúan az időkorlátot, az is lehet, hogy ha az elejéből azt látják hogy jól tudod a témát, és a feladatod is hibátlan, akkor nem is mondatják veled végig az egészet, csak belekérdeznek pár dologba és elengednek.


Ha úgy érzik hogy feleslegesen sokat beszélsz, akkor biztosan mondani fogják, hogy szorítkozz a lényegre, de azt 100% hogy nem csinálják meg veled, hogy egyszer csak szólnak hogy most vége és amire nem jutott időd, arra nem kapsz pontot.

2012. jún. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez nem igaz. Az időkorlátot kell a legszigorúbban venniük, ez alap minden érettségin. Ha kicsúsznak, az védhetetlen formai hiba.
2012. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak azért írtam, mert tavaly érettségiztem, velem pont az volt, hogy középszintű szóbeliken nagyon szigorúan vették, emelt matekon és fizikán viszonylag lazán.


Egy olyan osztályból jövök ahol kb. mindenki emeltezett matekból, szóval ugyanazon a vizsgahelyen egy csomó ismerőssel érettségiztem egy napon és közülük is meséltek hasonlókat, lehet hogy akkor nem szabályszerű volt ahogy ott csinálták, mindenesetre félrevezetni senkit nem akartam vele.

2012. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt, hogy akkor csúnya hibát követtek el. Habár ennek a jó vizsgázóknál nincs nagy kockázata, mert azok nem fogják megóvni a vizsgaeredményt a kicsúszásra hivatkozva, de akkor sem lenne szabad ilyet csinálnia egy bizottságnak.
2012. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kérdés innentől fogva tárgytalan, remekül sikerült ! :) Nem volt gond az idővel, végighallgattak rendesen, ráadásul az egyik legegyszerűbb tételt húztam... Köszönöm a válaszokat! :D
2012. jún. 9. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!