Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 9. osztályos matek tananyag...

9. osztályos matek tananyag megtanulása, begyakorlása a nyáron egyedül mennyire nehéz? Tanácsok, tippek?

Figyelt kérdés

Sajnos a 9.-es tananyagból semmi nem maradt meg, egyrészt olyan tanárom volt, aki nem tanított, ő oldotta meg a példákat a táblánál és pofára osztályozott, másrészt ezek után engem sem annyira érdekelt az egész.


Jövőre érettségizem és a matekra nagy szükségem lesz, ötös érettségi kéne majd. Csakhát elég nehéz úgy, hogy azt sem tudom, mit tanultuk 9.-ben.


Azt tervezem, hogy nyáron átveszem a 9.-es tananyagot és gyakorlok sokat, hogy jövőre már ennyivel előrébb legyek. Egyedül mennyire lesz nehéz? Tippek, tanácsok hozzá?

17/L



2012. jún. 5. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
17 éves fejjel nem nehéz...
2012. jún. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem nehéz, ha nem megy valami akkor írj ide kérdést.

van egy Ifjutitan nevű felhasználó, ő minden matekra ír már választ. persze nem nyilatkozom a nevében, de sok segítőkész ember van, ha rendesen kérdeznek (tehát érthetően).

2012. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én most vagyok 9.-es. az osztályban én írtam a legjobb matek év végi felmérőt (70% fölött). ha segítségre lesz szükséged, akkor nyugodtan írhatsz, szívesen segítek, persze amit tudok.:)
2012. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

70%?

szégyen...

2012. jún. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, 9-10.-ben 3as voltam matekból,aztán 11-ben leültünk az egyik oszt.társammal matekozni. Valami elindult, hajtottuk egymást rendesen. Felhoztam magam 4esre, 12-ben (idén) minden nap megírtam a házikat (miat eddig kb. heti 1x tettem meg...) és sokat gyakoroltam. Végigoldottam szept.-től kezdve minden 7végén 1 érettségit. Az elsők olyan 65 %osak lettek, mígnem januárra már az 5ös felé jártam :) a próbaérettségit elrontottam 76% lett, ez erőt adott és ma ey 84%os 5ös matekérettségivel rendelkezem :D uh semmi nem lehetetlen, amúgy a 9-es anyag egyáltalán nem vészes. Gyakorolj érettségit és úgy minden témát jól átnézel, a matek nem az a tantárgy ahol tk.-ra és szövegkiemelőre van szükség... szerencsére

18/L

2012. jún. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Korábbi érettségi feladatokat már gyakoroltam, ugyanis év végén írtunk egy összefoglaló dolgozatot matekból. A dolgozat első fele (6 feladat) korábbi érettségik első részéből lett összeválogatva, a második 6 feladat pedig az idei tananyagokból állt. Ezért sokat gyakoroltam, de függvényes feladatot soha nem tudtam megcsinálni jól. Ha lehetett tippelni, tippeltem, de ált. az se jött be. Szóval pl. függvények tekintetében nagyon béna vagyok. :/

2012. jún. 19. 17:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazából nem a 70% a szégyen, hanem az, hogy az volt az osztályban a legjobb és hogy manapság erre büszkének kell lenni már. Mert ez azt jelenti, hogy minden 3. feladatról nagyjából fogalmad sincs...
2016. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!