Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Környezetmérnök szakra hova...

Környezetmérnök szakra hova érdemes jelentkezni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A Pannon Egyetemről azt hallottam,hogy rengeteg laborgyakorlat van...a Debreceni Egyetemen nem veszik túl komolyan a dolgokat...a Nyugat-magyarországi Egyetemen főleg a biológiára és az ökológiára alapoznak...a Szent István Egyetemről nem hallottam semmit,vajon miért?...a Budapesti Műszaki Egyetem pedig szimplán drága,de az oktatás minősége talán ott a legelismertebb...


Ezek igazak?Akik ezen intézmények tanulói,mesélnének egy kicsit arról,hogy milyen az oktatás?


Olyanok válaszaira lennék kíváncsi,akik tényleg környezetmérnökök akarnak lenni,és tesznek is érte...tehát rendszeresen tanulnak,és az átlaguk 4,00 fölött van.


Köszönöm a válaszokat!


2012. jún. 7. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Óbudai Egyetemen is van környezetmérnök szak, azt nem nézegetted?

Én könnyűiparis vagyok, szóval érdemben nem tudok hozzászólni a témához.

De 4-es átlagot mérnökin elérni.... nem sok ilyen embert fogsz találni...

2012. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én tavaly néztem ezt a szakot, aztán végülis másikra mentem, de azért eléggé sokat tájékozódtam a környezetmérnökivel kapcsolatban.

Én pest megyei vagyok, szal csak a BME, Óbudai, Szent István szakjait néztem, mert nem akartam vidékre menni.


Az én rangsorom végül BME, SZIE, Óbuda lett:

A BME szakjával az volt a problémám, hogy nagyon nehéznek tűnt a sok kémia, fizika miatt, nyilván nem véletlen, h a Vegyészmérnöki Karon van ott a szak. Akikel beszéltem ottani hallgatók többnyire biztattak a BME-vel kapcsolatban, de ők is elismerték h az egész országban az a legnehezebb környezetmérnöki.

A Szent István Egyetem képzése tetszett nekem a legjobban, ott a Mezőgazdasági karon van, sokkal másabb az oktatás is, mint a BME-n. Viszont nehezebb is elhelyezkedni vele, mint BME-s diplomával, pont azért, mert könnyebb...

Az Óbudai Egyetemről az odajárók is nagyobb részben rosszat mondtak, alacsony a színvonal, kb. bárki elvégzi és ezt a cégek is tudják, ezért nagyon nehéz elhelyezkedni vele. Ezt semmiképpen nem ajánlanám.


Összegezve: az óbudait én kiejtettem, a másik kettő mellett szóltak érvek és ellenérvek is. Ha a SZIE nem lenne ennyire rossz helyen közlekedésileg, lehet h oda járnék, de így inkább egy egészen más területre mentem, és nem bántam meg. Őszintén szólva elég nehéz elhelyezkedni környezetmérnökivel, mivel sokan végeznek és kevés ilyen állás van..


Szóval a BME-re csak akkor menj, ha nagyon ott vagy kémiából és matekból, szerintem a SZIE elég jó hely, de nézd meg a vidéki egyetemeket is, a veszpréminek pl kifejezetten jó híre van, de ezekről én nem sokat tudok.

2012. jún. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Veszprémben végeztem, igaz nem 5 év alatt, mert tényleg rohadt sok a labor és a kémián párszor elhasaltam. 4-es átlag sem volt, örültem a 3-asnak is. De: 1 héttel a diplomám kézhezvétele után dolgoztam, míg győri, pécsi végzettségű társaim a mai napig keresik a kezdési lehetőséget. Egy környezetmérnöknek a vegyészmérnöki ismeretek baromi fontosak, nem véletlen hogy a BME-n is a vegyészmérnöki karon van a szak, Veszprémben pedig az egész egyetem a kémiára épül. Érdemes tehát vagy Veszprémbe, vagy a BMe-re menni, inkább az az 5 év legyen kemény, mint az utána következők, állás szempontjából.
2012. júl. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Gondold meg a környezetmérnök szakot, mert nehéz lesz vele elhelyezkedni!Igazából semmihez sem fogsz érteni magas szinten. Mindenből csak egy kicsit tudsz majd és ezt a munkaadók is tudják.


Ha ragaszkodsz a szakhoz, akkor legalább ne a Debreceni Egyetem Műszaki Karára menj. Kritikán aluli a képzés. A BSc egy nulla, az MSc-n még mindig nem tudják mit tanítsanak.

A környezetmérnöki tanszék tanárainak köze nincs a környezetmérnökséghez. Nézd meg a [link] címen a tanárokról a véleményt (Dr. Bodnár Ildikó, Fórián Sándor, Dr. Gulyás Lajos stb...). Lesújtó


A Tanszékvezető vegyész lévén vegyészmérnököket próbál faragni mindenkiből. Ráadásul vegyészmérnökből három is van az öt tagú tanszéken. Utálkoznak, gyűlölködnek, próbálnak életben maradni az egész karon és ennek a hallgatók isszák meg a levét.


Szóval ha nem akarsz éveket veszíteni feleslegesen az életedből, a Debreceni Műszaki Kart hagyd ki!

2013. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!