Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes a vizsga reggelén...

Érdemes a vizsga reggelén korábban felkelni átolvasni még a tételeket, vagy csak ártok vele? Középiskolás vizsgáról van szó.

Figyelt kérdés

Holnap vizsgám, ma egész délután tanultam, plussz egy hete minden nap napi 2-3 órát min. tanultam rá. Mégis úgy érzem, hogy nem tudom.

Most azon gondolkodom, hogy felkelek reggel hamarabb és átnézem még egyszer az összes tételt. Az a baj, hogy van pár tételt, amit magamtól nem igazán tudok elmondani, de ha előtte átfutom, akkor igen. Csak hát mennyi az esélye, hogy pont azt olvasom át utoljára, amit húzok?!


Azzal nincs gond, hogy fáradtabb leszek, mert nem alszok, vagy hasonló, ugyanis mostanában elég rosszul alszok. Tehát az aludjak inkább vagy nézzem át helyett a kérdés az, hogy forgolódjak, vagy nézzem át?

Érdemes még reggel átnézni a tételeket?



2012. jún. 4. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
dehogy olvasol aznap reggel semmit,úgyse használ,inkább csak árt.lehet hogy összekevered a szezont a fazonnal.
2012. jún. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ejhaj, nem jó hír. Annyira tanácstalan vagyok. Mi lesz, ha elrontom?!

Legszívesebben fejbe lőném magam, parázok itt, mint állat, pedig tök mindegy, hogy hármas vagy ötös lesz, úgyis négyes lesz. Hármasnál rosszabb meg szerintem nem lesz..De mégis, milyen jó lenne, ha négyes vagy ötös lenne, nem pedig hármas. :D

2012. jún. 4. 20:47
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Egyéntől függ, hogy érdemes-e átolvasni. Én sosem olvastam át vizsga előtt, mert csak beparáztatta azokat, akik egyébként is stresszesebbek. Szerintem Te is ilyen típus vagy: azon fogsz rágódni hogy még mennyi mindent NEM tudsz és észre sem veszed, hogy a döntő mennyiségét az anyagnak már tudod.


2. A legtöbbet egy kiadós alvás tud biztosítani. Ha pihent vagy, a siker is nagyobb lesz. Lestrapáltan, stresszesen nem tudod a maximumot nyújtani.


3. Este tévé, éjszaka alvás, reggel bő reggeli. Nem forgolódás és idegbaj!

2012. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Végül az alvás mellett döntöttem, mert lusta voltam felkelni. Direkt lefeküdtem időben (fél 10 után nem sokkal), hogy kipihent legyek és hogy elaludjak a vihar előtt. Ugyanis nem tudom elaludni, ha vihar van, de ha már alszom, akkor nem ébredek fel rá. Mire lezuhanyoztam és mentem aludni elkezdett szakadni az eső, dörgött villámlott. De végül sikerült elaludnom.


És jelentem nagyon nagy mázlim volt, Petőfit húztam, amit elég jól tudtam. Egy hibám volt a vizsga elején nem mondtam el vázlatosan, hogy miről fogok beszélni, hanem rögtön elkezdtem mondani, amit tudok. Nagyon izgultam, de a tanárnő meglepően kedves volt, a végén tanácsokat is adott, és ötös lett, úgyhogy nagyon boldog vagyok most. :)

2012. jún. 5. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:

grat,nagyon ügyes vagy! :)


"És jelentem nagyon nagy mázlim volt, Petőfit húztam, amit elég jól tudtam. Egy hibám volt a vizsga elején nem mondtam el vázlatosan, hogy miről fogok beszélni, hanem rögtön elkezdtem mondani, amit tudok. Nagyon izgultam, de a tanárnő meglepően kedves volt, a végén tanácsokat is adott, és ötös lett, úgyhogy nagyon boldog vagyok most. :)"


na az én egyik tanárom ezt mondta erre:

a sikeres és jó vizsga feltételei:

1. 50% tudás

2. 30% szerencse

3. 20% jóindulat

:D és igaza volt :)

2012. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az 1. és az 5. voltam :)
2012. jún. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végülis igen, nagy szerencse kell hozzá, hogy jót húzzunk, köszönöm. :)
2012. jún. 5. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!