Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha államilag finanszirozott...

Ha államilag finanszirozott szakot kezdek el de abbahagyom egy év után akkor vissza kell fizetnem a tandijat?

Figyelt kérdés
Szeretnék külföldön tovább tanulni jövő szeptembertől de ,hogy fejlődjön az angolom és ne essek ki a tanulási "ritmus"ból egy éet anglisztikán lennék. Ha felvesznek államilag támogatott képzésre de egy év múlva abbahagyom akkor vissza kell fizetni azt a két félévet vagy sem?
2012. jún. 7. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
A költségek felét kell visszafizetned, a határidőt nem tudom. Akkor már inkább járj nyelvtanfolyamra, magántanárhoz, anglisztikán gyakorlatilag nem is a nyelvet tanulod ezerrel, hanem mindenféle kulturális, nyelvészeti körítést. Teljesen felesleges odamenned ilyen célból arra az egy évre, a tanulási ritmusból meg nem lehet ilyen könnyen kiesni, ha amúgy is tudod magad motiválni a nyelv gyakorlására.
2012. jún. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De ha vki abbahagyja az egyetemet akkor miért kéne visszafizetnie? Én azt mondtam volna erre egyből, hogy nem, de most elbizonytalanodtam hogy az első válaszoló ilyen biztosan mondja.
2012. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel. Én is megkérdőjelezem a nemleges választ, hiszen nem rég volt erről szó, hogy valamilyen törvényt elfogadtatnak, de azóta se találok róla hivatalos dolgot. Az viszont biztos, hogy a jelenlegi hallgatói szerződésben benne van, hogy a képzési idő másfélszerese alatt teljesíteni kell a diplomát.

Nem tudom hogy az "abbahagyásra" mi vonatkozik.

2012. jún. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"De ha vki abbahagyja az egyetemet akkor miért kéne visszafizetnie?"


remélem, ezt nem komolyan kérdezted


egyébként attól függ, hogy Viktor milyen hallgató szerződést tesz eléd, valszeg a felét vissza kell csengetni

2012. jún. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De, komoly kérdés volt. Én most vagyok elsős, és több szaktársam is abbahagyta félévkor. Nem kellett fizetniük semmit. Vagy ha vki csak simán nem bírja és kibukik, akkor is miért kéne? Még jó, hogy nekünk még nincs semmiféle ilyen.
2012. jún. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!