Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Eltudok helyezkedni ha majd...

Eltudok helyezkedni ha majd elvégzem a szakácstanfolyamot (okj)? és mennyi kezdetben a fizetés?

Figyelt kérdés
leginkább a szakmában elhelyezkedö emberek véleményét/tanácsát várom! köszi:)

2012. jún. 7. 20:27
 1/3 Retekszisz ***** válasza:

Valószínűleg el tudsz majd helyezkedni vele, ha nem is rögtön. Nyugodtan menj be a konyhákra, nem kell szégyellősködni meg félni. Állj oda tökösen, beszélj a konyhafőnökkel, hotelekben, éttermekben stb. Előbb-utóbb lesz, aki felvesz, mert elég sok helyre jól jön a segítség. Főleg olyan helyeken próbálkozz, akik nem kamaratagok, mert oda megy a szakiskolai diákmunka.

A fizetés...hát a legtöbb helyen órabért kapsz, tehát attól függ, hogy mennyit dolgozol. Nagy világmegváltást ne várj, heti 40 óránál is örülnek a szakácsok, ha havonta 90-100 körül kapnak. És ennél nem is fog magasabbra ugrani a fizetés, hacsak nem lépsz fentebb a ranglétrán.

2012. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát igazábol most fogom csak elkezdeni...de mivel szeretek fözni illetve érdekel a dolog igy komolyan gondolom és mindent elfogok követni h feljebb jussak:D am köszii
2012. jún. 7. 20:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Fúú háát. Na most én is étteremnél vagyok, és két "szakács" van, de egyiküknek sincs szakács végzettsége, mivel pontos receptek szerint dolgoznak, amit nagyon nem lehet elrontani. Kell egy kis otthoni tapasztalat persze, de papír róla nem kell.

Illetőleg nálunk pl napi 8 órában vannak beírva a szakácsok, de egyébként 13 órát melóznak és nem kapnak sokkal több pénzt. Reggel fél9-re jönnek és benn vannak este fél 10-ig. Van, hogy csak ülnek egy helyben és néznek ki a fejükből mert annyira nincs forgalom, de van, hogy konkrétan pisilni nincs idejük elmenni, mert olyan sokan vannak. Nem egy hálás munka.


Nem lebeszélni akarlak, csak én ezt látom. De nyilván ez nem egy 5 csillagos étterem, szóval ne ebből indulj ki. Szerintem maga a szakma elég szépen megéri, ha mondjuk tudsz egy kicsit németül és kimész Ausztriába. Tele van mindenféle szállodával, vendégházzal és ott nagyon keresik az ilyeneket, s meg is fizetik. Bár dolgozni ott is kell adott esetben napi 10-12 órát...

2012. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!