Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mire érdemes jegyzet...

Egyetemen mire érdemes jegyzetelni? Ti hogyan csináljátok? Jó egyetemre járni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 8. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen füzeteket szoktam venni: [link] Ebbe több kurzusnak is van hely és nem kell olyan sok füzetet magammal vinni, vagy pedig gyűrűs lefűzőt, abba akármennyi lapot tehetek, cserélhetek stb
2012. jún. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Én is néztem ilyeneket, akkor ezek elég jók :) A lefűzős dolgot kipróbáltam idén (idén még OKJ-re jártam) de az igencsak kusza volt helyenként, és a fontos lapok mindig elvesztek :D

Laptopot meg nem szeretnék venni csak azért hogy jegyzeteljek.

2012. jún. 8. 11:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 1. félévben még mindennek csináltam külön füzetet ami nagy hülyeség volt, mert rengeteg órán felesleges jegyzetelni, egyrészt mert nem lehet normálisan, olyan az előadásmódja a tanárnak vagy diákat vetítenek (nálunk majdnem minden tanár) amiket később meg elküldenek vagy nem járunk be órára mert elég a könyv. Így felesleges. De van amiből meg nagyon fontos a jegyzet, meg némely tanár köcsög módon nem küldi az előadás anyagát. Nekem az anatómia volt nagyon jegyzetelős, oda egy vastag spirál füzetem volt. Az összes többire meg egy másik füzet.


Sok szaktársam meg sima fehér lapokra ír és lefűzik őket. Így ha egy óráról hiányoznak nem kell helyet kihagyni meg másolgatni, hanem lefénymásolják másét és csak belerakják az övékébe. Remélem segítettem :)

2012. jún. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

igaza van az előttem szólónak, felesleges minden tantárgyhoz külön füzet, mert nem minden órán kell jegyzetelni, nálunk is diákat vetítenek, amik fent vannak a neten, vagy elküldi a tanár, így felesleges ugyan azt lejegyzetelni.

Én a sima fehér lapos megoldás híve vagyok, de nekem sok számolós órám van, azokhoz 1 db kockás füzetet vettem. A fehér lapokat, 1-1 gyakorlat vagy előadás összetűzöm. A kockás lapokat is kitépem, ilyenkor jól jön egy olyan füzet, ami külön még perforálva is van a spirálozás mellett.

Laptopot szerintem nem érdemes vinni, egyszerűbb kézzel jegyzetelni, mint word-ben szerkesztgetni.

2012. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy digitális fényképezőgéppel járok egyetemre, az éppen elég.
2012. jún. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A diavetítősdi ismerős, nálunk szinte minden tanár azt csinálta szakmain, úgyhogy akkor nagyjából arra fog hajazni. Az még a jobbik eset, ha elküldik :)

Laptopra nem akarok beruházni, meg szerintem zavarná is a mellettem ülőt ahogy pötyögök :)

2012. jún. 8. 13:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se jönne be a laptopos. Nálunk is kiadják a nagyja anyagot, amit kivetítenek, de pl. van olyan tárgy is, amiből az nem elég, még kb. 100 oldalt írtam mellé, ami mind kell és a diában csak képek vannak kb., szóval ott jegyzetelés nélkül esélytele, h vizsgán vmit is tudj. Meg már tapasztaltam, h nem elég csak a kiadott anyagot tanulni sajnos.
2012. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Én vettem egy műanyag gyűrűsmappát, kibírta 4 évig. Bele 50 darabos gyűrűs lefűzős betétlapokat, és mindig arra a tárgyra raktam ahol kellett. Soha nem hagytam el belőle lapot, ez csak odafigyelés kérdése szerintem.


Ez a legjobb megoldás, mert nem cipelsz magaddal feleslegesen lapokat. (Mint pl. egy füzetnél cipeled az összes lapot ami benne van...)

2012. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Utolsó: igen, igazad van, lehet csak odafigyelés kérdése :) Elég szétszórt vagyok időnként :D

2012. jún. 9. 22:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Bos, most nem leszólni akartalak :) Nekem is volt, hogy kiesett 1-1 lap, főleg az elsők, amit a félév során sokat lapozok hátra. De azt celluxal meg kell ragasztani, aztán lyuaksztógéppel új lyukat csinálni rá.

Félévente 10-12 lap volt, amit így javítani kellett.

Én szerettem így jegyzetelni, átlátható volt, ha nem mentem órára valamiért egy pótlap berakásával időrendi sorrendben tudtam tartani a bepótolt anyagot. Füzetben vagy kihagysz neki helyet ami vagy elég vagy nem... Bonyolult :D

2012. jún. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!