Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angolból is van kisértettségi?

Angolból is van kisértettségi?

Figyelt kérdés

ha, igen milyen? a szaktanár állítja azt össze vagy az oktatási minisztérium? /vagy nem tom hol állítják össze az érettségiket/

könnyebb mint a középszintű angol érettségi? ebben is van writing, reading, listening, grammar, és szóbeli? tudna vki elküldeni egy olyan oldalt ahol angol kisértettségi feladatok vannak?



2012. jún. 8. 19:49
 1/4 A kérdező kommentje:
*értettségi=kis érettségi
2012. jún. 8. 19:50
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hivatalos. A tanár összeállít egy feladatsort, vagy a korábbi érettségik közül kiválaszt egyet, amit megírat jegyre. Vagy a szóbeli tételekből feleltet, mint érettségin. Tanártól függ, hogy lesz e.
2012. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm!
2012. jún. 8. 22:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez abszolút iskola, sőt tanárfüggő.

Én németes vagyok, nekem külön kisérettségim nincs, vagyis nevezhetjük akár annak is, de eddig minden évben volt. Minden év végén írunk egy szintfelmérőt van egy szóbeli vizsga. Idén az újabb 4 témakörből lesz a szóbeli vizsga.

Az angol tanárok a suliban, sőt más német tanár sem csinál ilyen kisérettségit, csak a szintfelmérőt állítják össze.


A szintfelmérőben pedig rendszeresen olyan feladatok vannak, amiknek a nyelvtani részét már tanulták a diákok (mind angol, mind német szintfelmérőnél).

A mi környékünkön egyébként a kisérettségi a szóbeli érettségire vonatkozik. Tehát megvan határozva x tétel, amit meg kell tanulni. Az adott időpontban bemegyünk, húzunk egyet, van pár percünk felkészülni, majd elmondjuk. Tehát olyan, mint a szóbeli érettségi.



Szóval abszolút iskola, tanárfüggő. Érdeklődj a tanárodnál, az a biztos. :)

17/L

2012. jún. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!