Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem megyek el a szóbelire,...

Ha nem megyek el a szóbelire, nem kapok érettségi bizonyítványt?

Figyelt kérdés
Szóval holnap lesz az angol emelt szóbelim, de tutira le fogok blokkolni, meg sem tudok majd mukkanni. Mindig nagyon béna volt a beszédkészségem. Nem akarok bemenni, nagyon félek tőle, de akkor ugye érvénytelen az egész angolom. Vagy ha elérek 3 pontot (30 pont a szóbeli), az ugye a 10%-a, akkor átmentem? Köszi a válaszokat előre is, de légyszi ne írjatok olyanokat, hogy jaaj, tanuljál, ne itt sírj stb.

2012. jún. 8. 20:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Menj be, valamit makogj, kapsz egy kettest rá és annyi. Emeltben nem vagyok otthon, de ha megszólalsz az már értékelhető, viszont ha nem mész be akkor megbuksz. Beszélhetsz tök másról is, csak beszélj.
2012. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 logs válasza:
menj be, mindenképp. érettségin általában a legtöbb tanár kedves, inkább segíteni akarnak, mint megbuktatni ((és akkor itt egy történet, és még véletlenül sem tanács/javaslat: ofőnk mondta anno, hogy aki nagyon izgul érettségi előtt, az 1 korty pezsgőt igyon meg reggelihez (nem mást, nem többet és nem később); ennyi még nem tompít, nem érezni, de ellazít))
2012. jún. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Menj be, veszíteni valód nincs.
2012. jún. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
Mondhatom, jó a hozzáállásod. Miért mész emeltre, ha nem tudsz angolul az elvárt szinten... Na, már mindegy, menj csak el, mutatkozz be, mondj valamit a témáról, nem veszíthetsz vele. Ha van már angol érettségid, akkor kapsz bizonyítványt tudtommal, perse csak ha a többi tárgat is teljesíted. Ha nincs, akkor meg föltétlenül menj el, mert másként nem kapsz. Igen, 3 ponttal át lehet menni, nehogy már annyit ne tudj összehozni, ha már áemeltre mentél?...
2012. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én is úgy mentem ma be német emelt szóbelizni, hogy csak a minimum 3 pont kellett, nem is nagyon készültem rá, és sosem voltam jó a szóbeli témákban. Megkaptam a témákat, magamtól nem igazán tudtam beszélni, amiket kérdeztek arra válaszoltam, így meg is van a minimum pontszám. 3 pontot te is simán el tudsz érni.
2012. jún. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mennek a zöld kezek.

4. válaszoló: jó vagyok angolból, írásban. Szóban nagyon rossz. Órán is, ha a tanárnő felszólított, kiszállt minden a fejemből, és nem tudtam megszólalni, nem tudom miért van ez. Mondjuk az írásbelim sem lett valami fényes, 58%.

2012. jún. 8. 21:34
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
Ha nem mész be, akkor megbuksz, viszont meg KELL próbálni, annyira hülye csak nem lehetsz hozzá, ha emeltre mentél. Bexarni nem kell, képzeld azt, hogy külföldiekkel beszélsz. Úgy is lesz időd vázlatot írni, a minimál szintet meg csak megütöd.
2012. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Vázlatot? Tényleg? Én úgy tudtam, hogy angolban nincs felkészülési idő.
2012. jún. 8. 21:38
 9/17 anonim ***** válasza:
Jól tudtad.
2012. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Menj be mindenképp, nálam tavaly nagyon kedvesek voltak, igaz én tudtam beszélni. Amint kinyitják neked az ajtót, már angolul folyik a beszélgetés, de nem kell félni. Ha idegen helyen vagy elkérik a személyid, leülsz és még a tényleges felelet előtt lesz egy bemelegítő beszélgetés... ez direkt arra van kitalálva, hogy feloldjanak. Nagyon egyszerű kérdések lesznek... pl: hogy vagy, hogy hívnak. Ezekre csak tudsz válaszolni... Mivel érkeztél, mit ettél. Ezekre is illene, innen meg aztán szabad a pálya.
2012. jún. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!