Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségin mennyit...

Szóbeli érettségin mennyit kell mondani 1 tételből? Tehát nagyon részletesen el kell mondani vagy csak a fontosabbakat? Valamint kb hány percet kell beszélni tárgyanként?

Figyelt kérdés
2012. jún. 9. 20:20
 1/2 szkii ***** válasza:
100%

15 perc a maximum idő ami adható, de én egyik tárgyból sem beszéltem 10 percnél többet, mégis mindegyikre szuper pontokat kaptam.

Mondjuk mi mindegyik tárgyból kidolgoztuk tanár segítségével a tételeket, így konkrétan tudtuk, mit kér majd ott is számon.

Lényegre törő legyél, ne fogalmazz kétértelműen, ne terelj, pl ne mondd el kétszer ugyanazt, csak más kerítéssel. Töriből használd az atlaszt, irodalomból konkrét, a műből vagy a versből kiszedett idézetekkel támaszd alá az elemzésed (persze nem kell megtanulni, szöveggyűjteményből simán kinézheted) idegen nyelvnél törekedj a választékos beszédre, nem muszáj az igazat mondani, mondd ami eszedbe jut. Pl ők nem tudják leellenőrizni a napirended, ha mondjuk kedden délután gitárórád van, de nem jut hirtelen eszedbe, akkor simán mondhatod, hogy focizol a haverokkal vagy ilyesmi.

Ja és egyik tárgynál se kezdj bele olyan mondatba, amit nem tudsz befejezni, mert abból nagyon kellemetlen szituk alakulhatnak ki.

Sok sikert, de ne parázz, utólag rá fogsz jönni, hogy tényleg nem nagy szám! :)

2012. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Úgy kb 8 percet illik beszélni, ha jó pontokat akarsz töriből és magyarból
2012. jún. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!