Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A bölcsészek mire jók? Mi a...

A bölcsészek mire jók? Mi a fenét tanulnak? Használható a tudásuk valamire?

Figyelt kérdés
2009. júl. 3. 14:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem semmire sem jó a bölcsész diploma, az egésznek semmi értelme. Lehet bizonygatni, hogy pl. az államigazgatásban, vagy a marketinges területen el tud helyezkedni, de lássuk már be, hogy pl így is temérdek marketinges van a piacon, és egy marketinges és bölcsész közül nem kérdés, hogy kit fognak alkalmazni.

Tipikus céltalanok szaka.

Lényeg: az egész egy értelmetlen, munkaanélkülieket termekő baromság.

2009. júl. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
24%
Az egyik okoskodó vélhetőleg bölcsész hallgatónak üzenem, aki azt állitja, hogy akármilyen önkormányzatnál vagy minisztériumnál jó fizetésért el tud helyzkedni, hogy esélyed sincs, én köztisztviselő vagyik egy államigazgatási hivatalban, de még egyetlen egy bölcsésszel sem találkoztam pedig csak a mi regionális igazgatóságunkon kilencszázan dolgozunk. Ha kikerülsz a nagybetűs életbe, majd kénytelen leszel rádöbbenni, hogy szart se ér a ''szakmád''. Egy minisztériumban 99%-ban államigazgatási szakon végzett diplomásokra, közgazdászokra, jogászokra van szükség, nem pedig bölcsészekre. Eleve egy határozatot milyen háttérttudás alapján készítenél el? Ahhoz a versek ismerete sok segítséget nem nyújt.
2009. júl. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%

"Lényeg: az egész egy értelmetlen, munkaanélkülieket termekő baromság."


Ennyi erővel minden egyetemi szak munkanélkülieket termelő baromság, mert munkanélküliek mindenféle végzettségű emberek között vannak. Az arány viszont nem mindegy: a bölcsészek munkanélkülisége átlag alatti, noha nem olyan alacsony, mint mondjuk a mérnököké.

2009. júl. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%

"Eleve egy határozatot milyen háttérttudás alapján készítenél el? Ahhoz a versek ismerete sok segítséget nem nyújt."


Nem hinném, hogy a kommunikációs szakember, a politológus, a szociológus, a pszichológus stb. verseket tanul.

2009. júl. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%

Huhh, akkor engem átvertek:) Ezeket tanultam a múlt szemeszterben:alkotmánytan, közgazdaságtan, jogelmélet, nemzetközi jog, biztonságpolitika, politikai rendszerek, stb...Lehet, csak elfelejtettem felvenni a "bölcsész vagy, csak verseket tanulhatsz" 1-et:)

Elmondanám, hogy államigazgatástant fogok tanulni innentől még 3 szemeszteren át(mivel az önkormányzati szakirányra specializálódtam). De tudom, bölcsész vagyok, az életben nem lesz munkám, sőt egy tanárnak szociológusnak se, sőt senkinek se!:)

Nem tudom, hogy miért kell lenézni szakokat, karokat...

Mitől különb egy közgázos, mérnök végzettségű? Vagy akár egy szakmunkás? Az, hogy munkát találj, nem emberfüggő?

a politológia szakos

2009. júl. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

amúgy halkan jegyzem meg a politológia a JOG klépzési területéhez tartozik... aki oda jár ezt igazán illene tudni!


egy bölcsész

2009. nov. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
87%
hehehe, nah kedves bölcsész:) De ha bölcsészkaron oktatják, akkor bölcsésznek számítok én is nem?:) huhh, vigyázz,nehogy megvakítson a negro a szádban, ha tükörbe nézel:D
2009. nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ilyen emberek nem azért nem kviszik semmire, mert bölcsészek hanem mert ilyen megnyilvánulásaik vannak...
2009. nov. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
84%
semmi vicces visszavágás?:D neeee:) ennél azért kreatívabbnak képzeltelek:D
2009. nov. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!