Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű matek szóbelin...

Emelt szintű matek szóbelin hány tételt kell tudni?

Figyelt kérdés
Meg lesz adva a kihúzott tételben, hogy melyiket kell bizonyítanom vagy én választhatom ki, hogy melyiket szeretném?

2012. jún. 11. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:

ma megyek emelt matekra.


25 tétel van. Tökmindegy, mit bizonyítasz az adott tétellel kapcsolatban. Én netről töltöttem le a kidolgozott tételeket, volt olyan tétel ahol többmindent is bizonyítottak, meg egyik osztálytársamnak volt olyan könyve ami régi kiadás de kb. a mostaniak közül 20 tétel bennevolt. Ott is több bizonyítás volt, a lényeg hogy 1 bizonyítást kell megcsinálnod, ha 2-3at bizonyítasz nem kaphatsz érte több pontot.


pl. a háromszög nevezetes köreinél, pontjainál én a háromszög köré írt kört bizonyítanám de papíron megnéztem a beírt kört is, thalész tételt is tudom, stb.:)

2012. jún. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem lesz megadva, csak témát és egy feladatot kapsz. előre megtanulod a kimondandó tételeket és a bizonyításokat és ott helyben elmondasz egyet. 25 szóbeli tétel van (néhánynál pl. geometria ugyanazt a bizonyítást több szóbeli tételhez is felhasználhatod).
2012. jún. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
1 tételt kell kötelezően bizonyítanod, másodikba csak akkor kezdj bele szerintem, ha nem érzed tökéletesnek az elsőt, vagy éppen túl rövid!
2012. jún. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:))!
2012. jún. 11. 20:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Én valszámot kaptam nem tudtam mit bizonyitani :// szval ez gáz :(( kihuztam a matekosok rémtételét :/// tesom szerint a nagy matekosok is azt mondjàk hogy csak valszámot ne...hát én is igy voltam
2012. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!