Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatásban tanulók! Ti...

Felsőoktatásban tanulók! Ti hogyan fogjátok fel a tanulás kérdését?

Figyelt kérdés

Eddig igyekeztem úgy tanulni, hogy legyen ösztöndíjam. Hál' istennek nem szorulok rá, de még is jó volt, hogy volt egy kis pénzem. A tanulás ment, az élmezőnyben voltam.

Ez a vizsgaidőszak viszont egyre sz*rabb. 3-4 napig tanulok egy vizsgára és annyit érek el vele vizsgán, hogy bukta... vagy kettes... Már a második amivel megszívom, így pedig egyre valószínűbb, hogy az ösztöndíjam elúszott, ami kiborít, mivel eddig jó voltam! Most úgy tűnik rajtam kívül mindenki tud mindent, csak én vagyok ilyen szerencsétlen.

Szeretném úgy felfogni a dolgot, hogy a "lényeg, hogy megvan", de egyszerűen nem megy!


Ti hogy vagytok ezzel, melyik kategóriába tartoztok? Igyekeztek jól tanulni vagy a minimumra hajtotok? Hogy érint a kudarc titeket?



2012. jún. 12. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanulj és ahogy sikerül.
2012. jún. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is nagy reményekkel vágtam bele a felsőoktatásba. Elképzeltem, hogy majd lesz ösztöndíjam, jól fogok tanulni, mindent megteszek... Aztán igen hamar rájöttem, hogy ez nem így működik. Hiába tettem meg mindent, már az első félévben katasztrofálisan lemaradtam. Nekem annyiból volt jobb a helyzetem, hogy előtte nem volt sikeres periódus, ahogy bekerültem az egyetemre, rögtön szembesültem azzal, hogy a leggyengébbek között vagyok. Az első vizsgaidőszakomon átvergődtem magamat, sikerült is valahogy, csak a mi szakunkon a tanárok az embereket a tanulmányi eredményük alapján kategorizálták. Így én a hülyék közé kerültem, onnan meg már nem volt kiút: később hiába jöttek olyan tárgyak, ahol már az éppen csak 2-esnél többre is lett volna esélyem, sosem kaptam meg. Nem is erőltettem olyan nagyon a tanulást, mert nem volt semmi eredménye. Akármit csináltam, éppen csak 2-es voltam és fogalmam sem volt az anyagról a korábbi hiányosságok miatt, amit folyamatosan görgettem magam előtt. Végül két év alatt láttam be, hogy nem nekem való ez az egyetemesdi, a képességeim nem olyanok, hogy ebből bármi is legyen. Nem akartam 5-6 évig az állami támogatásból lébecoló senki lenni, ezért otthagytam az egészet.

Egyszer mindenkinek szembesülnie kell a képességei végső határaival. Te lehet, hogy most érted el ezt a szintet. El kell fogadnod, hogy most, ebben a helyzetben ennyire vagy képes. Nem kell a korábbi félévekhez hasonlítani, mert más a helyzet, mások a tárgyak, öregedtél is. De egyúttal nem is kell messzemenő következtetéseket levonni, mert könnyen lehet, hogy a következő félévekben értelmesebb tanárokat fogsz ki, aztán megint lesz ösztöndíjad. Azt kell elfogadni, hogy most ilyen, aztán majd lehet, hogy lesz jobb is.

2012. jún. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na igen...Pont azért borultam ki most annyira, mert úgy érzem, hogy a "kategorizálás" miatt lettem ma ennyire lehúzva. Úgy érzem tisztességesen felkészültem és jobbat érdemeltem volna, csak rizsa volt, be kellett hasalni, ennyi. Ilyen-olyan okokból volt nevem a suliban, dícséreteket kaptam, stb. Alaposan megnézett magának, az indexemet A-tól Z-ig, majd kinyögte, hogy na jó egy kettest megér. Ráadásul vérig alázott a lekezelő stílusával a csoport előtt kb.

Persze csak az én megérzésem az, hogy ezért volt, de nagyon úgy éreztem, hogy direkt akar lehúzni. (előttem sokkal kevesebb tudással is jobb jegyeket kapott mindenki)

A másik tárgyam bukása részben jogos volt, ezt belátom, nem vitatkozom, nem vagyok megsértődve, de az ilyen oktatóktól a hányinger kerülget és kedvem lett volna visszapofázni neki... Persze akkor is én húztam volna a rövidebbet, nem kellene sosem lediplomáznom szerintem! :)

Remélem mostmár jön valami siker széria is, mert így egyre inkább kezd elmenni a kedvem. Fölösleges meggebednem, ha ennyit ér a munkám...

2012. jún. 12. 12:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok.. egész félévben bejártam órára, figyeltem, hanagyag alapján hónapokig tanultam az anyagot és még a beugrón se jutottam be, mert mindig kifogom a rosszakat :/ másnak persze siekrül, mert szerencséje van :( utálom ilyenkor az egészet, de próbálom nem magamra venni
2012. jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is maximalista vagyok. Nem szorulnék rá az ösztöndíjra, de jól jön, és tetszik, hogy megdolgozok a pénzért.

Nekem eddig jó tapasztalataim voltak. Mármint úgy érzem, hogy a felkészültségemnek megfelelő jegyet kaptam. Pedig rengeteg tanárról hallottam rosszakat, de nekem mindegyik pozitív csalódás volt.

2012. jún. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Eddig többnyire nekem is pozitív élményeim voltak, ha rossz jegyet kaptam, azt megértettem mindig, hogy miért. Ez a mai viszont eszméletlenül felidegesített. Mint kiderült a 25-ből kb 4 embert engedett egyáltalán át, szóval így is mázlim van, de mi négyen sem tartjuk fairnek, vagyis tudásunknak megfelelőnek a jegyet. Nekem van sejtésem, hogy engem miért spécizett ki, egy részét már leírtam, de a többiekkel is abnormálisan viselkedett. Olyan amúgy jó tanulókat húzott meg, hogy csak lestem. Sajnos erről szól ezekszerint a felsőoktatás, viszont azt ne várja el senki, hogy egy ilyen embernek én kellő tiszteletet tudjak adni! Hagyján, hogy ilyen jegyeket osztogat, de a stílusa no komment...
2012. jún. 12. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!