Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre érdemes tovább mennem,...

Merre érdemes tovább mennem, felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok.

Természettudományos, esetleg mérnöki dolgon gondolkoznák. Jegyeim:

Matek 5 (ha számít eddig csak 5söm van.)

Fizika 5 (ebből úgy szintén.)

Kémia 5 (bár néha félévkor 4es vagyok.)

Földrajz 5 (ugyan az helyzet, mint matek és fizikából.)

Biológia 4 (mindig ennyi voltam belőle, egyszer voltam belőle 5ös, amikor 8.-os felvételi volt. Valahogy sose izgatott.)

Nyelvtan 5

Irodalom 4-5

Történelem 4-5

Informatika 5

Angol 5

(tanultam/ok orosz és németet is.) Véleményt szíven fogadnak negatív és pozitív kritikát is, csak kapcsolódjon a témához közvetlenül. :) Előre is köszi. Érdekelni sok minden főleg vegyészet, gépek, tudomány kérdések pl. időutazás stb. Csillagászat, geológia, meteorológia.


2012. jan. 10. 16:25
 1/6 anonim válasza:
83%
Ilyen jó matekos "agyat" ki kell használni, bár látom a humánnal sincs bajod. Nagy a hiány a mérnökökbe szerencséd van. Ajánlom figyelmedbe a Kandó Kálmán villamosmérnöki kart, alkalmazott matematikus, programozó stb.. Ezekre mind mind még jo a kereslet ! A lényeg, a jegyeidből ítélve sok minden jó neked, de felejtsd el a jogot, turizmus vendéglátás,közgazdaságtan...ezeket csökkentették drasztikusan..
2012. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Mindenképp mérnökire menj!

Hogy milyenre, az már gyakorlatilag mindegy is, ami érdekel.

Én könnyűipari mérnök leszek.

2012. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem tudod magad egyértelműen elkötelezni se a matek, se a fizika mellett akkor tényleg egy mérnöki szakkal jársz a legjobban, BME villamos- és gépészmérnöki karát tartják a legszínvonalasabbnak (tehát ezek erős gimnáziumi alapokkal sem könnyűek). Ha az info 5-ös azt jelenti, hogy a programozás is érdekel, akkor az ELTE informatikai kara is szóba jöhet.
2012. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a válaszokat. Már alapszinten tanultam programozni is. Én is mérnöki vagy informatikán gondolkodok. Esetleg matek vagy fizika szak. Csak félek, mert azt mondják ott sokkal nehezebb a matek, mint közép-, illetve általános iskolában. Matek, fizika és a töri kedvenc tantárgy.
2012. jan. 10. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

ha jól megy az info és érdekelnek a mérnöki dolgok, mehetnél mérnök informatikusnak is:)

azokat igen keresik és jól megfizetik őket

2012. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Egy barátom mondta egyszer 30 éves korunkban amikor váltani akartam, hogy lehetőleg olyan dologgal foglalkozzam, amit csak én tudok, amiben sokkal jobb vagyok mint mások, és amire persze van fizetőképes kereslet. Majdnem elmentem képzőművészetire, de egy ismerősről kiderült már évek óta fizetés nélkül dolgozik egy színházban díszletfestőként, hogy ha lesz üresedés, akkor kéznél legyen. Gépésztechnikus lettem, és egy gépgyárban kezdtem dolgozni. Rövidesen kiderült, hogy ott mindenki gépész ezért nulla az előrehaladási esély. Aztán kifogtam egy külföldi ösztöndíjat és gépészmérnök lettem. Hazatérve megint olyan helyen találtam magamat, hogy én vagyok az utolsó a szamárlétrán. Kiderült, hogy a tökéletes műszaki idegen nyelv tudásom többet ér mint a mérnöki diploma. Nemzetközi gazdasági kapcsolatokkal, majd export vállalkozással kezdtem foglalkozni, később műszaki külkereskedő, majd végül egy külföldi cég magyar leányvállalatánál műszaki szaktanácsadóként fejeztem be az aktív pályámat.

Szóval az egész életem kompromisszumok sora volt a vágyak és lehetőségek között.

2015. márc. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!