Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem/fősuli első félévben...

Egyetem/fősuli első félévben szokás dolgozni?

Figyelt kérdés

Szeptembertől vidékről Bp-re költözöm, egyetemre/fősulira megyek.


Szokás dolgozni első félévben? Ti dolgoztatok?


2012. jún. 13. 11:48
1 2
 1/12 reptoid ***** válasza:
100%

Ez nem szokás kérdése.

Mindenkinek az anyagi helyzetétől függ, hogy rá van-e szorulva a tanulás melletti munkára. Nyilván az is számít, hogy milyen szakra jársz, mennyi időd lesz mellette egyáltalán. Ha nem is vagy rászorulva, hogy dolgozz, akkor is még a lelkiismereted bejátszhat, hogy ne függj annyira már a szülőktől.


Ezt neked kell eldönteni, mérlegelni. Ne mások miatt akarj dolgozni, mert hogy az sikk, vagy épp elvárt.

2012. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Akár kollégiumban,akár albérletben,akár ismerősöknél laksz majd,szerintem heti 2-3 nap belefér...gondolj bele...a szabadságod a tét...

Én is most költözöm majd albérletbe,muszáj lesz heti 3-4 napot dolgoznom,amiben éjszakázás is van,mert csak így tudom fizetni a lakbért...

2012. jún. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
"heti 2-3 nap belefér" Nem tudom te milyen szakra jársz, de elég kevés az olyan, ahol egy héten 3 nap szabaidőd is van.
2012. jún. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem leginkább azon múlik, hogy milyen lesz az órarended, be kell-e majd minden órára járni, és találsz-e egyáltalán olyan munkahelyet, ahova felvesznek úgy, hogy csak délutánonként, és nem is minden nap tudsz menni...

Ha nem vagy rászorulva a munkára, akkor szerintem ne dolgozz még szeptembertől, bele kell rázódni a suliba, nagy lesz a hajtás, nehogy a munka miatt bukj meg rögtön valamiből.


Nekem elég sok tárgyam/órám volt az első félévekben, reggel 8-tól 3-4-ig szinte minden nap bent voltam, és én hazajártam, szóval esélyem sem volt munkát találni.


Igazából szerintem a hosszútávú "rendes" munkákkal az a gond, hogy nem tudsz 3-4 hónapnál előrébb tervezni a suli miatt, mert mondjuk szeptembertől olyan az órarended, hogy ráérsz jobb esetben minden délután 4-től, aztán decembertől már vizsgaidőszak van, a vizsgák akár 4 után is lehetnek, de ha délelőtt le is tudod őket, azért több időt vesz el a konkrét tanulás, mint amennyit bent ültél az órákon előtte. Aztán februártól újra be kell járni órákra, valószínűleg teljesen más órarended lesz, mint amilyen szeptembertől volt, tehát a munkahelyen is más időbeosztást kell kérni, amit vagy tolerálnak vagy nem...


A legjobb szerintem, ha az első félévben csak suli, már ha anyagilag megteheted, aztán majd meglátod, hogy mennyi időd marad dolgozni, és hogy egyáltalán találnál-e munkát.

2012. jún. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

"Nem tudom te milyen szakra jársz, de elég kevés az olyan, ahol egy héten 3 nap szabaidőd is van."


Nem tudom,te hol élsz,de én természetesen nem csak a hétköznapokról beszélek.

Nappali tagozaton a pénteki nap a legtöbb helyen már nem olyan húzós,ilyenkor simán belefér a napba egy 8 órás műszak...emellett ott van a szombat és a vasárnap is...ez már 3 nap...

2012. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindezeket úgy írom,hogy tudom,hogy mit akarok elérni,egyébként sem vagyok egy bulizós fajta,így nekem nem gond,hogy csak tanulás és munka az életem...azért sem,mert tudom,hogy a diploma kézhezvétele után sokkal könnyebb lesz,mert mindent megteszek érte,hogy jó szakember legyek és meglegyenek a kapcsolataim...
2012. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12:55 Szerintem meg a legtöbb helyen húzós, nekünk speciál kötelező gyakorlatok vannak akkor is. Nem az órára járással van a baj, hanem mégis mikor tanuljon az ember, mikor hetente van, h több, mint 4 zh-t ír... szerintem csak a bölcsész szakokon fér bele hetente 3 nap munka, legjobb helyeken biztos nem
2012. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy mérnöki alapszakot már végigcsináltam így...lehet,hogy nem aludtam 6 órákat sem,de megérte...
2012. jún. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk Debrecenben egyedül az orvosok "panaszkodnak",hogy nincs idejük dolgozni...de közöttük is van egy-két ember,akinek nem probléma ez sem...biztos emberfüggő is...
2012. jún. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 reptoid ***** válasza:
Ha végig egy 72%-os ír, és a műszakit is Debrecenben tudta le, akkor azzal annyira nem villognék... :)
2012. jún. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!