Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetem is szept.1-jén...

Az egyetem is szept.1-jén kezdődik? És milyenek az első órák? Van évnyitó? A koliba mikortól szokás beköltözni? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Nekem az első pár nap nem volt órám, csak a tantárgyakat vettük fel. Az első órákban is már megy a tanulás, itt nem lesz semmilyen ismerkedés. Igen. van évnyitó, az más kérdés, hogy én sosem mentem el rá XD

Koliba ált. augusztus végén szoktak beköltözni, de majd ha megjön egy vastag boríték abból megtudod pontosan, mert ezt így nem tudom, de a barátnőm akkor költözött.

2009. júl. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát azt gondoltam, h nem kell mkinek egyenként bemutatkozni az első órán :D De azért a tanár elmondja legalább nagy vonalakban, h mi a fenéről fog szólni a tantárgya?:D Mert némelyiknek olyan neve van... :S Meg azt honnan fogjuk tudni, h milyen tantárgyakat kell felvenni? Ezeket el fogja valaki mondani vagy le se szarnak minket?
2009. júl. 26. 16:35
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Igen, elmondja a tanár, hogy miről fog szólni:D Meg úgy nagyjából az éves menetet, zh-k, vizsgák időpontjait.. stb stb.

Ha mész gólyatáborba ott is elmondják, hogy tudsz tárgyat felvenni, ha nem akkor megtudod év elején. Nyugi, semmiből nem maradsz ki:)

2009. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Van, hogy évnyitó később van mint első nap.

Figyelni kell, suli honlapján, keresni az órarendet legaláb, évnyitó nem is lényeges

2009. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2009. júl. 26. 16:49
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Nincs mit, és sikerekben gazdag alapképzést kívánok:D
2009. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi:D
2009. júl. 26. 16:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! :) Gólyatáborban két ivás között érdemes tájékozódni is... :) Ill. érdemes a sulid kari HÖK oldalát olvasni... :) És nem utolsó sorban érdemes fórumokon barátkozni, összefogni, többen könnyebben megy majd az első pár nap... :) És ne parázz! Nagyon hamar bele lehet rázódni! :)
2009. júl. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

egyetemenként változnak a "szokások".

mi 2005-ben pl. szept. 20-a körül kezdtünk, idén már szept. 7-e lesz az első nap. hogy mikor kezdtek, arról érdemesebb inkább az egyetem honlapján tájékozódni, v. felhívni az intézményt.

az első órákon általában elmondják a követelményrendszert, zh-időpontokat, egyéb mást, amit tudni kell az adott tantárgyról, de ez 15 percnél több időt nem vesz igénybe. utána már bele is vágnak általában a dolgok közepébe.

évnyitó van, én az elsősön ott voltam, de később nem vettem részt rajta, meg amúgy is óránk volt, és lényegében az elsősöknek szól az évnyitó, a felsőbbévesek már úgyis tudják miről van szó.

a koliról nem tudok mondani semmit, arról kérdezz inkább tapasztaltabbat, hogy mikor, hogyan kell jelentkezni, stb.

de ha megjön a hivatalos értesítés az egyetemről, abban benne van minden, amit egy elsősnek érdemes tudnia.

Gratulálok! És sok sikert az egyetemi évekhez!

2009. júl. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért az hülyeség, hogy nem kell elmenni az első évnyitóra. Nálunk legalábbis csak az elsőéveseknek kell menni, ott megkapja az ember az egyetemi sálat/nyakkendőt, és egyetemi polgárrá avatják.

Mindent meg fogsz tudni időben, ne aggódj.

2009. júl. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!