Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kérhetnék pár tanácsot?

Kérhetnék pár tanácsot?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy még véget sem ért az év,de szeretnék felkészülni.Most szeptemberben leszek 7.-es,és úgy tudom az a legnehezebb "időszak".Jó tanuló vagyok,de egy 7.-es barátnőm azt mondta,meg fogunk dögleni.Jönnek az új tan tárgyak: Biosz,kémia,fizika,etika,földrajz.

Mire számítsak,hogy osszam be az időmet,hogy rendesen tudjak majd tanulni,de legyen időm a sportolásra meg a szórakozásra is?Segítsetek légyszi!



2012. jún. 13. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
dehogy fogsz megdögleni....
2012. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 reptoid ***** válasza:
Van egy rossz hírem: a barátnődnek igaza volt. Előbb utóbb meg is fogsz :)
2012. jún. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékszem, hogy a felvételi kérő lapon a 7. osztály év végi eredmény és a 8. osztály félévi eredmény szerepel.

Tehát azért mondják a legnehezebb osztálynak /azért is/.

Tény, hogy a 7. osztály egy kicsit keményebb lesz, az új tantárgyak miatt/bár én úgy tudom, hogy a biológia és földrajz már 5. osztálytól van,/ de ha te mint írod, jó tanuló vagy, akkor jó időbeosztással ezt az akadályt is sikeresen fogod leküzdeni.

Nem kell mindjárt megijedni, lehet, hogy a 7.-es barátnődnek nehezebben megy a tanulás.

A sportolásra és a szórakozásra pedig biztosan tudsz időt szakítani.

2012. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja, igaz. én 6osztályos gimibe mentem, tehát a gimiben 1. évem a hetedikes volt. és hetedikben nagyok sok tárgyból a kilencedikes tankönyvekből tanultunk. ha én kibírtam, te is ki fogod.
2012. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igaz a hír, aki érvényesülni akar az életben kőkeményen dolgozzon hetedikben. Sőt, a 8-ik első féléve sem fáklyásmenet..

De a kemény munkádnak meg is lesz az eredménye!

Válogathatsz a középiskolák között, és a lehető legjobb helyre jutsz. Ott is tanulni kell, de ezt hetediktől jól megalapoztad.

Beosztás: minden nap tanulni.

Lehetőség szerint az aznap feladott lecke megírása, tananyag megtanulása.

Amikor másnapra bepakolsz, ismételj át mindent.

Sportra legyen idő, de a tanulást tedd az első helyre. Szórakozni pedig hétvégén fogsz.

Eddig hányas tanuló voltál, hogy ennyire megijedtél? Ha (legalább) négyes, akkor nyugi! :-)))

2012. jún. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez nagyon furcsa. Biosz és föci 5.-től volt nekünk, kémia, fizika talán 7.-től, az etikára már nem tudom.


Most nem fogsz tudni időbeosztást készíteni magadnak. Valóban fontos, hogy jól teljesíts a következő tanévben, hiszen a továbbtanulásnál nézik a 7. évvégi eredményeket. Most viszont ne ezen agyalj, inkább használd ki a nyár adta lehetőségeket, pihenj, sportol, lazíts, hogy ősszel új lendülettel, feltöltődve ülj vissza az iskolapadba. :)


Időbeosztást pedig akkor fogsz tudni készíteni, ha már látod, hogy az új tantárgyak milyenek, mennyire fekszenek neked, mennyi tanulást igényelnek.

Egy jó tanács előre nézve, tanulj rendszeresen és ha nem értesz valamit, kérdezd meg a tanártól. :)

2012. jún. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!:-)
2012. jún. 15. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!