Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemekről hallott urban...

Az egyetemekről hallott urban legendeknek mennyire lehet hinni?

Figyelt kérdés
Annyi ilyen rémtörténetet hall az ember, kíváncsi vagyok, hogy vajon tényleg igazak e. Pl elsősorban a tanárokról, hogy némelyik idős férfi tanár utálja a nőket és az összes női vizsgáztatót csak úgy megbuktatja elsőre, vagy hogy úgy javítják a ZH-kat ,hogy feldobja és amelyik az asztalon landol azt megnézi, a többi kapásból egyes stb. Ezeknek vajon mennyi a valóságalapjuk? Én annyira nem tudom elhinni, hogy ilyen szinteken és ilyen nyilvánosan megy a szemétkedés. Vagy nem így van?
2012. jún. 14. 06:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérdésedben a válasz. Bármilyen urban legendnek mennyire kell hinni?
2012. jún. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

A Miskolci Egyetemen például elég sok disznóság megtörténik, szóval az ottani "urban legend"-ek nem mind valótlanok.

Pl a tanulmányi hivatal trehányságáról szóló "legendák" nagy részét elhiheted :"elveszített" indexek, más papírjaihoz elkevert kérvények (gépész és bölcsészen is voltak ilyenek).

Bölcsészkaron vannak tanárok akik általában járják az országot, náluk előfordul, hogy szabálytalanul akár vidéken levizsgáztatják az embert, a vizsgákról gyakran nincs hivatalos jegyzőkönyv. Az a "legenda" is igaz, hogy vizsgára, ahol elő volt írva, hogy jelen kell lenni még egy tanárnak a vizsgáztató mellett, jobb híján behívtak egy rendszergazdát, akinek az adott tantárgyhoz semmi köze nem volt soha, szóval a vizsga tisztasága enyhén megkérdőjelezhető.

Volt tanulmányi dékánhelyettes akinek saját szájából hallottam egy vitás kérdés kapcsán, hogy a hallgató az álláspontját igazoló hivatalos papírokat bemutatta volna, de "őt az nem érdekli". A kérdésben a rektori hivatalig kellett menni, hogy tisztességes elbírálásban részesüljön a hallgató.

2012. jún. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

"jobb híján behívtak egy rendszergazdát"

ezen mekkorát röhögtem... XD

Miskolciában nem xarral gurigáznak :D

2012. jún. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan tanárnő volt, aki a lányokat utálta szívből. Akkor volt tanár, akinek bármit írhattál csak 5-10 embert engedett át alkalmanként és a feldobós is volt olyan tárgyból, ami inkább töltelék, egy félévben 400an vették fel a tanár meg lusta volt javítani.
2012. jún. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Nagy része legenda. Ezeket a rosszul tanuló, gyenge hallgatók találják ki, mert így nem kell azt elismerni, hogy ők a sötétek, hanem rá lehet kenni a tanárra. Voltak már olyan élményeim, hogy szidják a tanárt, mert nem lehet átmenni a beugrón, aztán kiderül, hogy olyan volt a beugrókérdés, amit ha nem tudsz, az azt jelenti, hogy a tananyag háromnegyedéről halvány lila elképzelésed sincs.


Természetesen sok egyetem van, sok oktató: biztosan becsúszik néhány, aki nem oda való, aki nem fair módon osztályoz. De ez mindenképpen a kisebbség.

2012. jún. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem mind legenda. SOTE-s vagyok, de ide különösen sok bunkó vizsgáztató jutott. Csak személyes, illetve csoporttársi tapasztalat: tanár 5 embert "levizsgáztatott" 6! perc alatt, természetesen mindegyiket megbuktatta olyanon, ami nem is tananyag, mert sietnie kellett. Január 3.-án a vizsgáztató erősen másnapos volt, ezért mindenkit megvágott, megtehette, mert ő a tanulmányi felelős. De volt már részen index földre dobásban, "lányból sohasem lesz jó orvos" felkiáltással, "látja, aki nem tanul, az megbukik" kárörvendésben, csoporttársam megkapta a narkolepsziás vizsgáztatót, aki vizsga közben aludt be, és mivel arra ébredt, hogy csöndben volt, ezért megvágta... Szóval vannak érdekes történetek.
2012. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!