Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyes szakokon milyen...

Az egyes szakokon milyen típusú emberekkel lehet leggyakrabban találkozni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindenhol mindenféle típusú ember megfordul, de azért mondjuk egy vendéglátó ipari szakon nyilván több a beszédesebb, nyitottabb ember hiszen abban az ágazatban ez nélkülözhetetlen tulajdonság(persze azért mindenhol jól jön). Nem akarom semelyik szakot se bekategorizálni, csak kíváncsi vagyok, hogy hol milyen típusú emberből van a legtöbb. Minden szak érdekelne, de leginkább a gyógyszerész, a biomérnök, a molekuláris bionika, a vegyészmérnök, az informatikus, a vegyész és a biológia szak érdekelne. Aki ilyen szakra jár, az légyszi meséljen!:)

2012. jún. 15. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mi biológia szakra járunk, errefele nyilván gyakorlatiasabb emberekkel találkozhatsz. én nagyon élvezem mivel bármely területen el lehet velük beszélgetni, fantasztikusan nyitottak bármely tudomány kategóriában, azt hiszem itt lettem önmagam. informatikusok nálunk borzasztó kockák, teljesen átveszik a légkört, szinte már nem is értenek a valós nyelven. bocsánat ha megsértettem vele valakit, én nem szeretem őket.
2012. jún. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

( Kötelező olvasmány a témában: [link] )


Ami nagyon nagy különbség a felsoroltak között, hogy az informatikusok 90-95%-a fiú, míg a bioszos-kémiás szakokon kb. mindenhol a lányok vannak többségben (bionikát mondjuk nem ismerem). Lányként infón, vagy fiúként gyógyszerészen és biomérnökin minden ujjadra jutna egy ellenkező nemű, de persze ne ez alapján dönts a továbbtanulásodról. :D


És igen, az informatikusok alapvetően kockák, ennek minden előnyével és hátrányával, de ezt a "szinte már nem is értenek a valós nyelven"-t felületes véleménynek érzem, én nem ott tanulok, de BME mérnök-infón pl. kifejezetten jó bulik és társasági élet van.

2012. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerészen kb. 70% lány van. A viselkedés változ annak ellenére hogy egy évfolyamon relatíve kevesen vagyunk. Vannak magolósok, tanulás nélküli kitűnők, nemtanulós bukók, szorgalmas középtanulók... De lazaság szempontjából valamivel jobb a helyzet, az évfolyam több mint fele partiarc (vegyesen a zsenik és a buták).
2012. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bensdorp ***** válasza:
100%
Gyógyszerészek közt előny a precizitás, maximalitás és a rendszeretet. Meg sok kitartás és nagy akaraterő is kell az egyetem elvégzéséhez. A jellemek között pedig nagyon széles a paletta, nem lehet sztereotipizálni.
2012. jún. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk (PPKE-ITK) általánosságban több a fiú, infón főleg, de azért bionikán is. Bionikásokra nem tudok annyira sztereotípiát mondani, inkább a kar hallgatóira mondanám azt, hogy az átlagosnál segítőkészebbek, jószívűbbek, valószínűleg az egyetem szellemisége miatt is.
2012. dec. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!