Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákigazolvány érvényes...

Diákigazolvány érvényes matrica nélkül?

Figyelt kérdés
Középiskola 11. osztályos,nem töltötte még be a 18-at akkor érvényes a diákigazolvány? Még 9. óta egy matricát se kaptam rá. Ezzel szemben általánosba minden évben.

2012. jún. 18. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan nem tudom, hogy kinek kell és kinek nem, de pl. azt tudom, hogy enyém matrica nélkül érvényes (1994, most leszek 12-dikes)
2012. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
A matricával igazolod, hogy az adott tanévben az iskola tanulója vagy. Hogyhogy nem kaptál rá matricát?
2012. jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ezek szerint a tanáraid lenyúlták.
2012. jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
18%

Nem.

Matrica nélkül nem tudod igazolni hogy még mindíg suliba jársz.

2012. jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valamelyik nap is volt egy hasonló kérdés. Aki nem jár jelenleg suliba, az ne válaszoljon már, mert nem tudja mi a helyzet..

Én is most vagyok 18, legalább hetedikes korom óta nem kaptam semmilyen matricát, mégis érvényes a diákom. Soha senki nem kötött bele. Ha kellene kapnom, mert csak úgy lenne érvényes, akkor csak adnának a suliban.

2012. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ezt találtam!


Az oktatási intézmény maga köteles megrendelni a diákigazolványokhoz szükséges érvényesítő hologramos matricát, a meghatározott határidők betartásával.

Érvényesítő matrica kizárólag az Oktatási Hivataltól rendelhető postai úton (1964 Budapest), faxon (06-1-477-3196) vagy a webes felületen ( [link] előzetes regisztrációt követően.

Az új jogszabály értelémben a tanköteles korú (jelenleg 18 év) tanulók diákigazolványa érvényesítő matrica nélkül is érvényes azon tanévet követő október 31-éig, amelyben a 18. életévüket betöltik. Az ő számukra tehát nem kell érvényesítő matricát rendelni.


Ha ígyvan egy helyeslést elfogadnék!

2012. jún. 18. 18:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Sőt én 4 évig buszoztam minden hétvégén haza és vissza a koleszba, kismilliószor kérte a diákom a sofőr vagy az ellenőr. Egyszer sem kötöttek bele, hogy nem érvényes, mert nincs matrica. Úgyhogy könyörgöm, ha matricával együtt lenne érvényes, akkor adnának matricát!
2012. jún. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az új jogszabály értelémben a tanköteles korú (jelenleg 18 év) tanulók diákigazolványa érvényesítő matrica nélkül is érvényes azon tanévet követő október 31-éig, amelyben a 18. életévüket betöltik. Az ő számukra tehát nem kell érvényesítő matricát rendelni.


Ennyi a lényeg. Tehát érvényes matrica nélkül!

2012. jún. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Már nem adnak rá matricát csak akkor ha betöltötted a 18-at. És nem ha befogod tölteni... pl októberben töltöd akkor nem kapsz csak 2013 ban. De ha pl márciusban töltötted, akkor szeptemberben adnak majd
2012. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom,minek ír olyan ide,aki nincs tisztába a dolgokkal.

a mostani szabály úgy van,hogy 18 éves kor ugye a tankötelezettség még most.tehát addig köteles a gyerek iskolába járni,és nem hagyhatja abba,majd ha betöltötte azt az életkort,akkor kap matricát. (spórolnak ezzel is)

amikor még 16 év volt,persze hogy ragasztottak az embereknek vinyettát a diákjára,és ha visszacsökkentik akkor újra adnak annak,aki még suliba jár 16 éves kora után is.

Nekem 97/98 óta folyamatosan volt rajta,van,és lesz is amíg suliba járok.

21/F

2012. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!