Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatika szóbeli érettségin...

Informatika szóbeli érettségin, ha nem tudok 10-15 percig beszélni akkor mi történik? Pontot vonnak le?

Figyelt kérdés
2012. jún. 19. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Vizsgaelnök vagyok és nálam pl. nem kell mindenképpen sokat beszélni. Elég, ha valaki 10-20 értelmes mondatot mond, és nem nyúznám tovább, mások hiába beszélnének akár fél órán keresztül is örökségeket, bosszant és nem fogadom el. A szóbelit nem időre mérik szerintem, hanem minőségre.
2012. jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ.
2012. jún. 19. 08:52
 3/10 A kérdező kommentje:
Bár mindenhol ilyen vizsgaelnök lenne. Nálunk vonták a pontokat. :( Mondjuk a másik az rendes volt, de nem nála
2012. jún. 19. 15:33
 4/10 A kérdező kommentje:
szóbeliztem <--- lemaradt XD
2012. jún. 19. 15:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Igazán sajnálom... én mindig inkább az értelmes párbeszédre hajlottam a viszgázókkal, sohasem a felelet hosszúsága számított. De elismerem, akadnak fafejű, más típusú elnökök is...
2012. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
végülis annyira most nem volt lényeges (ötöst szerettem volna, de így négyes) mert jövőre emeltre megyek, így nem számít... Csakhát az érzés nem mindegy.
2012. jún. 19. 15:37
 7/10 anonim ***** válasza:
A tartalom a fontos, nem az időtartam (csak férjél bele a 15 percbe), az elnöknek meg nem igazán van köze az értékeléshez, mert az elsősorban a kérdező tanár dolga. :-) Az elnöknek csak akkor illik beleszólni, ha a tanár nagyon nem a felelethez illően értékel.
2012. jún. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sóhaj... miért ne lenne köze az elnöknek az értékeléshez? Ha nem kell közbeavatkoznia, persze, hogy a kérdező tanár kérdez. De azért az elnök az nem feltétlenül egy bóbiskoló plüssmaci. Ha ember, akkor ő is viszonyul valahogy a vizsgához.Például bátorít, vagy akár le is állít, ha pl. a tanár feleslegesen nyúzza a szerencsétlent.
2012. jún. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy viszonyul, persze, hogy bátorít. Egyik sem értékelés (sőt, a viszonyulás magánügy).

Le is állíthat, az sem értékelés, de a tanárok általában nem szokták feleslegesen nyúzni a gyereket, ők tudják, hogy mit akarnak kérdezni tőle és miért. Persze nyilván van kivétel, és mondhatom, hogy igen ritka. Még az is elég ritka, hogy időtúllépés miatt kelljen leállítani, nemhogy nyúzás miatt (ami nem is biztos, hogy az -- illik tisztelni a kérdező tanár szakmai kompetenciáját).

Néha az is előfordul, hogy a kérdező tanár kéri ki az elnök véleményét, főleg póttétel húzatásánál, mert abban úgyis az elnöknek kell kimondania a végső szót. De ha nem kérdezi, akkor ő értékel. Formálisan persze a bizottság, így aztán mindegyik tanár beleszólhatna, de nem teszik. Az elnök a legtöbb tárgyból nem szaktanár, amelyikből meg igen, azt se szaktanári minőségében hallgatja, az ő dolga a törvényesség betartatása.

2012. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezzel már egyet tudok érteni, közelebb vitt a lényeghez.
2012. jún. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!