Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinál egy kiadványszerkes...

Mit csinál egy kiadványszerkesztő pontosan? :O

Figyelt kérdés
a kiadványszerkeztők photoshop-pal meg hasonló programokkal dolgoznak?Esetleg vmi tudtok mutatni 1-2 példát?

2012. jún. 19. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ők készítik a könyveket, újságokat, hirdetéseket. Tehát betűtípusokkal, szövegekkel, képekkel dolgozik, illetve összeköttetésben áll szerkesztőségekkel, nyomdákkal. Én is az vagyok, én hirdetéseket gyártok. :)
2012. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen, használ photoshopot, indesignt, quarkot, corelt, meg amit még akar. :)
2012. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A Kiadványszerkesztő szakember stúdiókban, szerkesztőségekben, könyvkiadóknál és nyomdákban végez szakmai tevékenységet

Szöveget rögzít szövegszerkesztő vagy OCR szoftver segítségével

Számítógépes perifériákat, adatállományokat és szoftvereket kezel

Képeket digitalizál, méretez, módosít, illetve feldolgoz

Vázlat, grafikai terv alapján vektoros rajzokat, grafikákat készít

Adott oldalak szöveg, kép, grafikai stb. anyagait összeállítja, tördeli a tipográfiai leírás, grafikai

terv alapján, annak szellemében

Nyomdatermékeket és médiatermékeket készít elő a gyártási technológiák és a megrendelő

igényeinek összehangolásával, figyelembevételével

A szöveg- és tördelési korrektúrában jelölt hibákat javítja

Az előkészített anyagról a szükséges beállításokkal PS vagy PDF fájlt ír

A PS vagy PDF fájlt levilágíttatja

A kívánt oldal(ak)ról digitális vagy analóg proofot készíttet

Az előkészített anyagról forgatót nyomtat

A kész anyagot és tartozékait archiválja"

(SZVK)

2012. jún. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Az érdekelne még h milyen munkákat csinálnak?Meg mennyire komolyan használják a photoshopot?:O

van egy video youtube-on: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=53m0s..

Nah engem ilyenek érdekelnek,én is hasonló szinten szeretném használni a programot.

2012. jún. 19. 13:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Leírták már, h mit csinálnak. Végülis ilyet is csinálhatsz, mint a videóban, kiadványokba bele lehet tenni stb, de ehhez gyakorlás is kell, tehát megtanulod a ps alapjait, aztán ha van hozzá tehetséged fejleszted magad. Szerintem ehhez jó nagy adag fantázia is kell:) De rohadt jó a videó:)
2012. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!