Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kiadványszerkesztői végzettség...

Kiadványszerkesztői végzettséggel el lehet helyezkedni könyv- vagy lapkiadónál?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék ilyen helyen dolgozni, mennyi esély van rá, hogy felvesznek? Van rá kereslet?
2011. nov. 22. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez szerintem ma azon múlik,mennyire értesz Corelhez, Photoshophoz, Quarkhoz,Illustratorhoz meg hasonlókhoz + mennyire vagy kreatív + szerencse kérdése is nyilván.Kérdés: merre laksz?
2011. nov. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Budapesten lakok. Még csak kacérkodom a gondolattal, hogy elmegyek kiadványszerkesztői tanfolyamra, mert nagyon szeretnék ezzel foglalkozni. A kreativitás megvan, azzal nincs gond. Csak annyira félek, hogy ezzel sem tudok elhelyezkedni, és nekem már, ha mondhatjuk így, ketyeg az óra, mert már 26 éves vagyok, 27 lennék, mire elkezdeném. Eddig nem tudtam, mi akarok lenni, de végül ezt választottam, és úgy állok hozzá, hogy jobb később, mint soha, csak hát lehet, hogy ezzel se megyek semmire.

2011. nov. 22. 19:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nézd,kezdetnek a következőt tudom javasolni:

-bemész ilyen helyekre,ahol foglalkoznak névjegykártyák meg mindenféle kiadványok készítésével,és felajánlod nekik ingyen és bérmentve a szolgálataidat,referenciáért cserébe.

Ilyenre azért szerintem van kereslet,de ha nincs,pl. nekem csinálhatnál egy szép névjegykártya-tervet,és adok referenciát.


A referenciával meg már,ha szereztél,meg lehet próbálni elhelyezkedni.Szombathelyen tudnék is egy konkrét helyet,ha igazán tehetséges vagy,de Budapesten konkrétumokkal sajnos nem tudok szolgálni.

2011. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ.

Mint látod, még nem tudtam elkezdeni a tanfolyamot, így nincs referenciám. Elvleg nemsokára lesz munkám, és az ott összespórolt pénzből szeretném fizetni az OKJ-t. Miután ez megvan, már tudnék referenciamunkákat gyártani.

Köszönöm a tippet, amúgy én is valami ilyenre gondoltam, hogy ingyen vállalok ezt-azt, és azokkal az "alkotásokkal" kilincselek cégeknél.

Sajnos elköltözni nem nagyon szeretnék, de ha csak más városban lesz munka, akkor megteszem, de előbb majd a pesti cégeket járom végig. Az egész azon múlik, hogy mikor vesznek fel arra a másik helyre :/

2011. nov. 24. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!