Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudok semmit irodalomból...

Nem tudok semmit irodalomból és nyelvtanból sem. Van esélyem a kettesre?

Figyelt kérdés
Utálom mindkét tantárgyat. Egyszerűen nem tudom megtanulni őket. A matek írásbelim is jobb lett, mint a magyar, pedig a matekhoz is segg hülye vagyok.

2012. jún. 20. 00:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg se tudsz szólalni, akkor nem elég a ketteshez.
2012. jún. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Van esélyed. Én most voltam, kedd délelőtt, belehúztam egy témába, amit nem tanultam meg. Németh László: Iszony című regénye volt, kb 300 oldalas, de nem olvastam, és a tételről sem tudtam semmit. Az 50 perc felkészülési idő alatt kiszedtem annyit a könyvből, hogy tudjak felelni, így kaptam az irodalomra hármasnak megfelelő pontot.
2012. jún. 20. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
és törinél sok segítség van?:)
2012. jún. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se nagyon megy a magyar tanulás, amit két napja megtanultam tételt, már nem tudom.
2012. jún. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Látom vannak sorstársaim! :DD Én is így vagyok. Nekem 3 napra volt 100 tételem. Holnap érettségizem de ebből még a felét sem tudom. Nagyon szorítsatok értem. Én is gondolok rátok. :)

Igen, ott összelehet szedni a 2-es 3-ast, ahol jó fej a tanár, de nálunk....! Vagy azért érettségin toleránsabbak? o.O

2012. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Igazából, ezeket a dolgokat már tanultátok egyszer, szóval most már csak ismételtek. Így valami csak megmaradt, ami elég a ketteshez.
2012. jún. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
Örülök, hogy nem vagyok egyedül. Rühellem mindkét tantárgyat. Tegnap szóbeliztem és kb. 3-as lesz mindkettő.
2012. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Én se szeretem az irodalmat, nyelvtant, annyira a törit se.

Nekem se nagyon mennek ezek, és van, hogy már 10 perc múlva se tudom, mit olvastam.

De meglesz nekünk a kettes szintű szóbeli minimum, és az annak megfelelő jegy, amennyire lehúzza az írásbelit.

Amúgy a felkészülési idő nagyon sokat dob a dolgokon!

2012. jún. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%
#7-es vagyok, köszönöm a lepontozást. Nem vagyok buta, info szóbelim max. pontos lett. Erre tanultam a legtöbbet, mivel ez számít a továbbtanuláshoz.
2012. jún. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hülye, az irodalomérettségi értékelése tök szubjektív, max a tanárodról állít ki bármiféle "bizonyítványt", nem rólad. :/

Én ma érettségiztem (csütörtök van) és mondok neked valamit:

ha úgy is érzed, hogy totál reménytelen, felesleges és hagynád az egészet a pics@ba, akkor se add fel! (közhelyes tanács, de praktikus)

Amíg csak lehet, próbáld folyamatosan rábírni az agyadat, hogy figyeljen oda még egy, és még egy és még egy tételre, igyekezz felfogni és az agyadba vésni a szakszavakat, összefüggéseket, meg úgy az egész kutyafaxát... keserves, tény, de baromira megéri. Hitesd el magaddal, hogy ez fontos, programozd be magadnak, hogy életfontosságú infókat olvasol!!!

Igyekezz közben kizárni a külvilágot és elérni, hogy csak te és a tételsorod létezzetek édeskettesben a tudatodban.

Mégha úgy is érzed, hogy 2 perc és kifolyik a szemed, nem bírsz már felfogni többet, akkor se hagyd abba az olvasást az utolsó pillanatig!!! (azért az apokaliptikus esemény előtt aludj pár órát, ez fontos)

Ez beválhat, nem csak a levgőbe beszélek... ma érettségiztem le, nem is 2-es3-masra :)

Én négy napja kaptam észbe, hogy b@sszameg, csütörtökön (ma) szóbeli.

Úgy elkenődtem a biosz-kémia írásbelijeim ökölcsapásszerű sikertelensége miatt (buktam a gyógyszerészkart), hogy utána hosszú ideig minden egyebet élből lexartam. Aztán most hétfőn elkezdett derengeni, hogy hoppá, csütörtökön vár még rám a töri és a magyar érettségi, a maga szolid 75 tételével...

azt hittem, tök felsleges minden erőfeszítés, eleve kudarcra vagyok ítélve, de azért, ha tanulni már nem is volt idő, hétfőn becsületesen elkezdtem olvasgatni a tételeimet

(magyarból -irod., nyt.- még vázlataim se voltak, netről szedtem össze mindenféle random irományokat. Törivel mákom volt, mert osztálytársaim nagyon szépen kifejtették a 25 téma mindegyikét, így legalább azoknak nem kellett már önállóan utána járni).

Nekem a magyarom ráadásul számít is másodikként megjelölt helyen továbbtanulásban, tétje volt, ezért arra feküdtem rá inkább 2 nap alatt és csak 1-et, a szerdát szántam a 25 töri tételre (60 oldalnyi sűrű A/4-es rege).

Mondanom se kell sztem, hogy úgy éreztem, semmi nem marad meg, minden összefolyt egy nagy, zavaros masszává. Ma hajnali 4-kor dőltem ki, és 8-kor már kelnem is kellett. Ment a hasam (szó szerint vékonyfosás xS ikszdéé, tudom, h gusztustalan), rettegtem, hogy majd egy árva szót se tudok hozzászólni ahhoz, amit húztam, meg minden nyavajám volt xD

És mikor eljött a végítélet, kihúztam irodalomból egy olyan tételt, amiről első pillanatban lövésem se volt, mikor odatámolyogtam a kidolgozáshoz kijelölt asztalhoz, azt hittem, hogy ott helyben elsírom magam. (Vörösmarty- Csongor és Tünde, soha nem olvastam, a Miska életét se vágom xS)...

ez után történt valami, amit én a kis paraszt eszemmel csodának hívok:

a csökött agyamból előjött egy általános iskolás irodalom óra emléke, amikor a Cs&T-ről volt szó.

ez alapján a semmiből jött emlék alapján és az 5 perc alatt átfutott tételről való benyomásaim alapján- rengeteg minden bevillant, amit kedden éjfélkor, félkómában a vázlat nézegetése közben tudatosan fel se fogtam, meg töriből a romantikához kapcsolódó társadalmi változásokról is sok minden eszembe idéződött, amit fel tudtam használni (az a jó az irodalomban, hogy ha töriből nem vagy teljesen, ízig vérig láma- erről nem mondtad, h nem megy-, akkor már félsikered van), holott előző nap olvastam át azt is kutyafuttában!!!

És összehoztam 2 és fél oldalt, nem bullshitet, hanem egy korrekt vázlatot tényekkel, lényeges életrajzi adatokkal, néhány szakkifejezéssel is fűszerezve.

A szóbeli kifejtés ugyan kicsit kusza lett, mert izgulós vagyok, remegtem a sokktól, amit ez az egész Kafka novellás/orosz rulett feelinges helyzet okozott, egy kicsit talán hebegtem is -nagy stressz volt, mert számított az eredménye- kétszer elvesztettem a monológom fonalát xD, de sok mindenről tudattam, hogy tudom és senki nem akart rosszat nekem :)

Az elnök is jófej volt, nem gennyládáskodott, pedig pont valami magyar szakos főmufti az ELTE-n. xD

Azt is megkockáztatom, hogy meglesz belőle az ötös, ha a szerencsétlen fellépésemtől és az egyetlen egy nagyon hülye benyögésemtől eltekintenek, és sztem el fognak :)

Töritétellel viszont eleve mákom volt, mert az államalapítást húztam, ami azért nem egy nagy cucc :D

A forrásban is csomó minden benne volt, szal szépen össze tudtam rakni egy vázlatot, beszéltem is az alapján összefüggően, nem tőmondatokban egy jó tíz-tizenöt percet (direkt figyeltem, hogy ne beszéljek gyorsan- a ráérősséggel is telik az idő), és csak 3 orbitális hülyeséget mondtam xD

Arra is megkapok sztem az 50 pontból 40-et :)


Végül egy olyan ember benyomását sikerült keltenem a bizottság előtt, aki, habár meg van ijedve a vizsgahelyzettől, és elég anyámasszony-katonája, azért szépen, relatíve alaposan felkészült a csúnya érettségire XD

Csak, mert nem törődtem bele eleve a kudarcba.

Büszke vagyok rám!!! :DD


Összegzés és tanulság: tarts ki a legeslegutolsó pillanatig, ne omolj össze, hanem küzdj, amíg csak bírod szusszal, mert van rá esély, hogy a szerencse és/vagy az agyad mindenféle poros-pókhálós hátsó traktusai kisegítenek majd a törvényszék előtt :D

Szal eszedbe se jusson sarokba vágni a vázlataidat és infocsipegetés helyett kockulni :)


Bocs, h brutálisan hosszú lett, de úgy örülök ennek az egésznek, meg annak, h túl vok az egész mizérián, hogy muszáj megosztanom a néppel a sikersztorit :D

Habár a jövőm nem kecsegtet sok kilátással...

2012. jún. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!