Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségin mi van a...

Szóbeli érettségin mi van a kihúzott tételre írva? Csak a tétel címe, vagy egyéb alpontok is?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
fu most szóbeliztem de nem tudom :D vagyis hát törinél volt 3 alpont, magyarnál nem tudom ott talán csak egy idézet.
2012. jún. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mit húztál
2012. jún. 21. 13:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Irodalom: Fel lesz írva a feladat a lap tetejére, alá meg egy kis idézet, amit én el se olvastam. Az csak úgy ott van szerintem... (Ráadásul ez a lap olyan, hogy fele az A4-esnek, tehát rajta nincs semmi segítség)

Nyelvtan: Szintén akkora, mint az irodalom lap. Itt én olyan feladatot húztam, hogy alatta volt egy kb. 7-8 soros szöveg és az alapján jellemeznem kellett a szöveg stílusát.

Történelem: Volt 4 alpont, miről kell beszélnem. S volt mellé 4 oldalas forrás: képek, táblázatok, szemelvények.

2012. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És milyen szöveget kellett jellemezni?
2012. jún. 21. 14:56
 5/5 anonim ***** válasza:
A feladatom a tudományos stílus bemutatása volt a szövegen keresztül. Tehát egy tudományos szöveg volt, egy csillagászati felfedezésről. Semmi durva. Csak el kellett mondani ezeket, hogy: vannak benne szakszavak és pl.: neutroncsillag. Összetett mondatok jellemzik és felolvastam egy összetett mondatot. Ilyesmi... A nyelvtan nem nagy szám. 2 perc alatt elmondtam. Utána 10 perc alatt az irodalmat. That's all!
2012. jún. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!